ظهور و دولت مهدی حتمی و عالمگیر است
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»ظهور و دولت مهدی حتمی و عالمگیر است

ظهور و دولت مهدی حتمی و عالمگیر است

پنجشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۱۵
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

ابن ابى شيبه  از امام على از پيامبر(صلى الله عليه وآله) آورده است : اگر از دنيا جز يك روز باقى نمانده باشد، خداوند مردى از اهل بيتم را برمى انگيزاند كه آن را پُر از عدل مى كند، چنان كه آكنده از ستم شده بود .

 


رسول خدا فرمود : اگر از دنيا جز يك روز نمانده باشد ، خداى متعال در آن روز ، مردى از اهل بيتم را برمى انگيزاند . همنام من و نام پدرش همنام پدرم است . دنيا را پر از عدل مى كند ، چنانكه پر از ستم شده بود .1

معجم الكبير طبرانى  از ابن عمر آورده است كه رسول خدا فرمود : « روزها و شب ها سپرى نمى شود و اگر جز يك روز از دنيا نمانده باشد ، خدا مردى از امتم را برمى انگيزاند كه همنام من است » .

ابو سعيد روايت كرده است : شنيدم رسول خدا فرمود : « مردى از اهل بيتم قيام مى كند كه سنّتم را بازگو مى نمايد . خداى عز وجل از آسمان برايش باران مى فرستد و بركات زمين را براى او بيرون مى دهد . به سبب وجود او زمين از داد و عدالت پُر مى شود ، چنان كه از ستم و بيداد پر شده بود . بر امت هفت سال حكومت مى كند و در بيت المقدس سكنى مى گزيند » .

در منابع شيعى ، در الغيبة طوسى  از ابو سعيد خدرى نقل شده است : شنيدم رسول خدا بر فراز منبر فرمود : « مهدى از عترت و اهل بيت من است ; در آخر الزمان خروج مى كند . خداوند از آسمان براى او باران مى فرستد و از زمين دانه هايش را بيرون مى دهد ، پس زمين را از عدل و داد پُر مى كند ، چنان كه مردم از ستم و بيداد آكنده بودند . . . مهدى در آخر الزمان قيام مى كند » .

در صفحه 113 از ابن مسعود آورده است كه پيغمبر فرمود : « دنيا سپرى نمى شود تا مردى از اهل بيتم ـ كه مهدى گفته مى شود ـ بر امتم حكمرانى كند » .

1-جامع المسانيد 20/300

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی