هشدار سازمان ملل درباره گسترش گرسنگی در مناطق مختلف جهان

شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سازمان ملل هشدار داد گرسنگی در ۲۳ منطقه جهان با افزایش مواجه خواهد شد.


به گزارش العالم به نقل از آسوشیتدپرس، دو آژانس سازمان ملل هشدار دادند گرسنگی تا سه ماه آینده در ۲۳ نقطه حساس جهان تشدید خواهد شد. مناطقی همچون تیگرای در اتیوپی، جنوب ماداگاسکار، یمن، سودان جنوبی و شمال نیجریه با بیشترین سطح از این معضل دست به گریبان خواهند بود.

بنا بر اعلام سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) و برنامه جهانی غذا، اتیوپی در صدر کشورهایی قرار دارد که بحران گرسنگی در آن به سرعت شیوع خواهد یافت. بر همین اساس، تعداد افرادی که ممکن است در این کشور با قحطی و مرگ روبرو شوند به ۴۰۱ هزار نفر خواهد رسید. این رقم از بحران سال ۲۰۱۱ سومالی نیز فراتر می‌رود و رکورد جدیدی برجا می‌گذارد.

این گزارش تأکید می‌کند که اگر کمک‌های فوری ارائه نشود، بیش از ۴۱ میلیون نفر در جهان در معرض درگیری با قحطی و یا شرایطی شبیه به آن قرار خواهند گرفت.

این در حالی است که علاوه بر ۵ منطقه فوق، کشورهایی نظیر افغانستان، بورکینافاسو، جمهوری آفریقای مرکزی، کلمبیا، کنگو، هائیتی و سودان نیز با این معضل دست به گریبان خواهند بود. جنگ و منازعات نظامی، خشک‌سالی و کووید-۱۹ دلایل اصلی تشدید معضل گرسنگی و قحطی در جهان به شمار می‌روند.