وضعیت قم خطرناک است
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»وضعیت قم خطرناک است

وضعیت قم خطرناک است

چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه وضعیت استان بسیار خطرناک شده است، گفت: برای رعایت پروتکل های بهداشتی باید جدی تر ورود کنیم و در صورت لزوم از نیروهای نظامی و امنیتی استفاده نمائیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه وضعیت استان بسیار خطرناک شده است، گفت: برای رعایت پروتکل های بهداشتی باید جدی تر ورود کنیم و در صورت لزوم از نیروهای نظامی و امنیتی استفاده نمائیم.

محمدرضا قدیر پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت درمانی و بیمارستانی ما مناسب نیست و مجدد شلوغ شده است، باید در برخورد با افرادی که نسبت به شیوه‌نامه بهداشتی بی‌مسئولیت هستند به‌صورت جدی‌تر برخورد شود.

او افزود: ۳۰ درصد مردم پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند و باید با بهره‌گیری از نیروهای نظامی و امنیتی ورود کنیم، نمی‌گوییم با خشونت رفتار کنیم ولی در اپیدمی و بیماری واگیردار راهی جز رفتار جدی‌تر نداریم چون وضعیت استان بسیار خطرناک است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم بابیان اینکه اعمال محدودیت‌ها باید با نظارت شدید نیروی انتظامی صورت پذیرد، گفت: دیروز ۸ فوتی داشتیم و روزانه تعدادی از شهروندان را به دلیل وخامت وضعیت از دست می‌دهیم.

گروه‌های جهادی برای مقابله با کرونا پای‌کار بیایند

قدیر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی مردم در وقت کنونی بیان کرد: طبق آمار وزارت بهداشت ۵۰ درصد از خانواده‌ها به دلیل شرایط اقتصادی بد با سوءتغذیه روبرو هستند، سفره‌های مردم هم کوچک‌تر شده است و گروه‌های جهادی باید دوباره پای‌کار بیایند.

او افزود: بسیاری از مواد غذایی مهم از سبد مصرفی مردم کم شده است، منابع مالی دانشگاه محدود شده است، دستگاه‌های اجرایی و دیگر سازمان‌ها باید به کمک ما بیایند چون به‌تنهایی نمی‌توانیم وارد عمل شویم، اصناف،سازمان صمت و آموزش‌وپرورش نیز باید همکاری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بابیان اینکه اکنون‌که مدارس تعطیل است باید فرآیند زیرساخت‌های مدارس مطلوب‌تر شود، عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی بنرهایی نسبت به رعایت اصول بهداشتی نصب کنند و تبلیغات اسلامی هم باید مراسم‌ها را به‌صورت محدود برگزار کند.

۶ مرکز جامع سلامت در استان قم فعال است

او گفت: ساعات فعالیت مراکز جامع سلامت را افزایش دادیم، ۶ مرکز جامع در استان فعال است، بیماران مشکوک می‌توانند از این مراکز خدمات بگیرند اگر نیاز به ارجاع به بیمارستان بود به بیمارستان‌های قم ارجاع می‌شوند.

به گفته قدیر، بیماران در شرایط کنونی هیچ علائمی ندارند، باید ادارات و دستگاه‌های اجرایی همایش‌های خود را محدود کنند چراکه نسبت مرگ‌ومیر وبستری ها نسبت به جمعیت استان افزایش‌یافته است و قم در رده دوم کشور در افزایش سیر صعودی بیماری در کشور قرار دارد.

او افزود: از آیت‌الله اعرافی در زمینهٔ مجازی کردن دروس حوزوی و هم‌چنین بسیج نیروهای جهادی تشکر می‌کنم همچنین از هیئت‌های مذهبی که در دهه اول محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراسم را برگزار کردند تقدیر می‌کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم در پایان با اشاره به کمبود اکسیژن در بیمارستان‌ها گفت: نیاز به اکسیژن در بیمارستان‌ها بالا رفته است، باید تخت‌ها را مدیریت کنیم و با بستن قرارداد با شرکت‌های تولیدی اکسیژن مستمر را برای بیمارستان‌ها تأمین کنیم.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی