بازداشت روحانی عربستان به دلیل حمایت از فلسطین
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»بازداشت روحانی عربستان به دلیل حمایت از فلسطین

بازداشت روحانی عربستان به دلیل حمایت از فلسطین

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به دلیل حمایت از وی از اهداف فلسطین و محكومیت شدید از تلاش های عربستان برای عادی سازی روابط دیپلماتیک با رژیم اسرائیل پس از سال ها تماس های مخفی ، دستگیر كردند.

به نقل از پرس تیوی،  مقامات سعودی ، فرزند یک روحانی برجسته مخالف زندانی را به دلیل حمایت از وی از اهداف فلسطین و محكومیت شدید از تلاش های عربستان برای عادی سازی روابط دیپلماتیک با رژیم اسرائیل پس از سال ها تماس های مخفی ، دستگیر كردند.

گروه حقوق بشر زندانیان سیاسی ، که یک سازمان غیردولتی مستقل است و از حقوق بشر در عربستان سعودی حمایت می کند ، در پستی در صفحه رسمی توییتر خود اعلام کرد که مقامات سعودی عبدالعزیز العوده را بازداشت کرده اند.

این گروه افزود: این بازداشت به وضوح نشان می دهد که محکومیت عادی سازی روابط با رژیم تل آویو و پشتیبانی از اهداف فلسطین ، فعالان را در پشت میله های زندان قرار خواهد داد.

در 10 اکتبر ، دادگاه به اصطلاح کیفری تخصصی در ریاض ، محاکمه روحانی 62 ساله را تا 30 اکتبر بدون موکول موکول کرد.

روزنامه عربستان سعودی اوكاز به زبان عربی در 4 سپتامبر 2018 گزارش داد كه دادستان های عمومی سعودی 37 فقره دادخواست علیه شیخ اودا را تراز كرده اند و حتی خواستار اعدام وی بودند.

مقامات سعودی این روحانی را در 7 سپتامبر سال گذشته بازداشت و از آن زمان تاکنون او را در سلول انفرادی نگه داشته اند. مقامات نیز ممنوعیت سفر را برای اعضای خانواده وی نیز وضع كرده اند.

شبستان

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی