تكاپوى آخرالزمان در غرب‏
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»تكاپوى آخرالزمان در غرب‏

تكاپوى آخرالزمان در غرب‏

دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۹
امتیاز این گزینه
(1 رای)

ترجمه: احمد يكانى‏ فرد
همانطور كه خوانندگان عزيز مستحضرند امروزه يكى‏ از مباحثى‏ كه در دنياى‏ غرب و مسيحيت توجه‏ عده كثيرى‏ را به خود جلب نموده، توجه به يكى‏ از مباحث مسيحيت‏ است كه در رابطه با آخرالزمان وآمدن مسيح، عليه‏ السلام، گفتگو مى‏ كند و از طرف ديگر قرار گرفتن در قرن بيست و يكم و ورود به‏ سال 2020 ميلادى‏ كه از نظرمسيحيان نويددهنده دوران‏ آخرالزمان است موجب گشته تا كتب‏ و فيلم هاى‏ خاصى‏ در زمينه مباحث‏ آخرالزمان، علايم آخرالزمان، مكاشفات مختلف، چگونگى‏ حفظ خود از گزند حوادث و وقايع و غيره‏ ساخته و منتشر شوند.


يكى‏ از انتشاراتى‏ كه اخيرا در اين‏ زمينه بويژه در زمينه توليد فيلم هاى‏ ويديويى‏ فعاليت وسيعى‏ را آغازكرده انتشارات آرماگدون است (noddegarA) كه خود را با عنوان‏ بزرگترين كتابفروشى‏ در زمينه كتب‏ مربوط به نبوت، مكاشفات و انجيل‏ معرفى‏ نموده است.

جستجوى‏ كامپيوترى‏ در شبكه‏ اينترنت فهرستى‏ از كتب و فيلم هاى‏ ويديويى‏ تهيه شده در اين زمينه را معرفى‏ مى‏ نمايد كه در ذيل نمونه‏ هايى‏ از اين اولین كتب و فیلم هاب‏ رابراى‏ آشنايى‏ خوانندگان عزيز معرفى‏ مى‏ نماييم:

1. در مورد بازگشت مسيح، عليه‏ السلام:

فيلم ويديويى‏ به ‏روايت «ادوند پاردوم» 1
موضوع اين فیلم در رابطه با به پايان رسيدن هزاره دوم‏ ميلادى‏ و نگريستن دقيق بشر به‏ آينده مشكوك قرن بيست و يكم‏ است، عده‏ اى‏ از مردم پايان هزاره‏ دوم را به عنوان سرآغاز جديدى‏ تصور مى‏ نمايند. كتاب آسمانى‏ مسيحيان مى‏ گويد: «مسيح زمانى‏ مى‏ آيد كه شما انتظار آمدن او را نداريد، و اين چنين است كه شمارش‏ معكوس آغاز شده است و سؤالى‏ كه‏ به ذهن وارد مى‏ شود اين است كه مادر چه زمانى‏ از تاريخ واقع شده‏ ايم؟

2. هشدار دو دقيقه‏ اى‏ زمين:
اين فیلم مهيج و جنجالى‏ شما را به كشف اين مطلب مى‏ رساندكه چرا متخصصان و كارشناسان‏ امور دينى‏ و مكاشفات در غرب‏ معتقدند كه هشدار دو دقيقه‏ اى‏ زمين‏ به گوش مى‏ رسد! در اين فیلم شما مى‏ توانيد نگاهى‏ دقيق به روزگاران‏ آشفته‏ اى‏ داشته باشيد كه ما در آن‏ بسر مى‏ بريم و ضمنا به شواهدى‏ دست‏ يابيد كه توضيح دهنده اين‏ مطلب است كه ما در واپسين روز زندگى‏ مى‏ كنيم. اين فیلم‏ براساس كتاب «جان ويلر» 2 تهيه شده و روايت كننده آن نيز «كاريل‏ماتريسيانا» 3 مى‏ باشد.

3. آخرالزمان دوران سختى‏ است‏

اين فیلم‏ در سه قسمت هيه شده و با اينكه به شيوه‏ اى‏ حرفه‏ اى‏ تهيه شده است اما از آنجا كه‏ در برگيرنده اطلاعات كمى‏ و كيفى‏ خاصى‏ است كه به حيات و بقاى‏ روحى‏ و جسمى‏ بشر در خلال دوران‏ آشوب و اضطراب آخرالزمان مى‏ پردازد بسيار حيرت‏ آور است.

اولين بخش از اين فیلم‏ به‏ بحثى‏ جامع در رابطه با دوران قبل از آشوب و اضطراب پرداخته و اين‏ مطلب را خاطر نشان مى‏ سازد كه‏ بشر براى‏ رسيدن به آشوب واضطراب به دنيا نيامده است، امادچار آشوب و اضطراب شده و خوشى‏ خود را از دست داده است دراين فيلم «ديك آينزورت» 4 انسان رادر زمينه اينكه چگونه خود را از گزند حوادث دور ساخته و حفظ نمايد و يا اينكه چگونه غذا تهيه نموده، محصولات خود را به بار آورد و خود را براى‏ شرايط سخت آماده سازد راهنمايى‏ مى‏ كند.

در بخش دوم و سوم اين نوار به‏ افراد آموخته مى‏ شود كه چگونه‏ وسايل و لوازمى‏ را كه به طور روزمره دور مى‏ اندازند مى‏ توانند به‏ عنوان ابزارى‏ مفيد مورد استفاده‏ قرار دهند و همچنين به شما آموخته‏ مى‏ شود كه چگونه اجاق خورشيدى‏ و ابزار ديگر بسازيد و آب براحتى‏ پيدا نماييد.

4. دلايل شگفت ‏انگيز؛ آيا خدابراستى‏ وجود دارد؟
اين فیلم فیلمی‏ مستنداست كه شواهدى‏ جديد و شگفت‏ انگيزرا كه موجب اثبات خدا شده است‏ ارايه مى‏ دهد، تهيه‏ كنندگان اين فيلم‏ نظير «پاول لالوند»، 5 «گرانت‏ جفرى‏ »، 6 «ديو بريس»، 7 «ديو مانت» 8 و «چوك ميسار» 9 معتقدند كه با ديدن‏ اين فيلم مى‏ توانيد خود و دوستان‏ نجات نيافته خود را به فلاح ورستگارى‏ برسانيد.

5. مكاشفه‏
اين فيلم نشان مى‏ دهد كه در دوزخ‏ خشونت، حيله و نيرنگ و در دنياى‏ شهوانى‏ امروز، مردان و زنان‏ باايمانى‏ وجود دارند كه همه چيز را به‏ نام خدا و با استعانت از او مى‏ خواهند و آنان اهل مقاومت و بردبارى‏ وپايدارى‏ هستند. مدت اين نوارويديويى‏ 97 دقيقه است.
اميد است كه در آينده بتوانيم‏ مطالب كاملتر و بيشترى‏ را به‏ خوانندگان عزيز ارايه نماييم.
پى‏ نوشتها:
__________________________________________________
(1). modruPdnumdE
(2). releehW nhoJ
(3). anaisirtaM lyraC
(4). htrowsniA hceD
(5). eduolaL luaP
(6). yerffeJ tnarG
(7). eseerB eyaD
(8). tnuH evaD
(9). relssiM hcuhC

 

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی