معروفترین مسیحیان صهیونیست: هال ليندسى (Hal Lindsey)
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»معروفترین مسیحیان صهیونیست: هال ليندسى (Hal Lindsey)

معروفترین مسیحیان صهیونیست: هال ليندسى (Hal Lindsey)

چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وى يكى از رهبران معروف دينى پروتستانها و مبلّغ برجسته انجيل در ايالات متحده آمريكا محسوب مى شود. وى در آمريكا به عنوان «پدر مكتب اعتقاد به تحقق پيشگوييهاى انجيل» معروف است. ليندسى صاحب «شبكه سخن پراكنى تثليث»، ماهنامه «شرح وقايع آخرالزمان»و فصلنامه «شماره معكوس» است و بيش از بيست كتاب در تفسير پيشگوييهاى انجيل تأليف كرده که محور اين كتابها، آغاز جنگ نهايى آرمگدون در فلسطين و ظهور دوباره مسيح در آغاز هزاره سوم است. كتابهاى معروف وى در اين موضوعات را در زیر می بینیم:

1) شماره معكوس جنگ نهايى آرمگدون، چاپ سال 1983؛
2) زمين؛ سياره بزرگ گذشته، چاپ 1970؛
3) جنگ براى بيت المقدس، چاپ 2001.


هال لیندسی در کتاب خود یعنی "شهر خدا"  که آنرا در کانال تلویزیونی اوانجلیست ها می خواند، هیچ نشانی برای رحمت عیسی مسیح قائل نیست، خصوصا وقتی که این عبارات را بیان می کرد :

"...همه شهرهای جهان در جنگ هسته ای آخرالزمان ویران خواهند شد ، تصورش را بکنید... مسیح زمین را ویران خواهد کرد و مردمانش را خواهد سوزاند. هنگامی که جنگ بزرگ آخرالزمان به چنان نقطه اوجی رسید که تقریبا تمامی آدمیان کشته شدند ، عظیم ترین لحظه فرا می رسد و مسیح با نجات دادن مومنان باقیمانده ، نوع بشر را از نابودی کامل نجات خواهد داد...."

هال لیندسی ادامه می دهد :"...پس از نبرد آرماگدون ، تنها 144000 یهودی زنده خواهند ماند و همه آنها چه مرد ، چه زن و چه کودک در برابر مسیح سجده خواهند کرد و به عنوان مسیحیان نوآیین ، همگی خود به تبلیغ کلام مسیح خواهند پرداخت...."

وی در کتاب معروف خود به نام "زمین ، سیاره بزرگ مرحوم" می نویسد :"...نسلی که از 1948( یعنی از زمان تشکیل دولت اسراییل) به این سو به دنیا آمده است، شاهد عینی دومین ظهور مسیح خواهد بود. اما پیش از آن رویداد، ما باید هم جنگ یاجوج و ماجوج را ببینیم و هم نبرد آرماگدون. کشتار همه سوزی بدین گونه آغاز خواهد شد..."

او همچنین در کتاب "دنیای نوینی فرا می رسد" می نویسد :"...فکرش را بکنید ، دستکم 200 میلیون سرباز از مشرق زمین با میلیون ها سرباز بیشتر از مغرب زمین، در زیر رهبری دجال (آنتی کرایست یا ضد مسیح) متحد می شوند. عیسی مسیح نخست کسانی را که شهر او، اورشلیم را غارت کرده اند ، تار و مار خواهد کرد؛ سپس از ارتشهایی را که در دره مجدو یا آرمگدون جمع شده اند، به هلاکت خواهد رسانید.
تعجبی ندارد اگر تا فاصله 200 مایلی اورشلیم ، خون تا دهنه اسبان بایستد... همه این دره با آلات و وسایل جنگی ، حیوانات و جسدهای آدمیان و با خون، پرخواهد شد!"

هال ليندسى يك ماه بعد از حادثه 11 سپتامبر 2001 كتابى را با عنوان آمريكا بر سر دو راهى تأليف نموده در آن تبليغ مى كند كه حادثه 11 سپتامبر 2001م زمينه ساز آغاز جنگ نهايى آرمگدون است.

قبل از اين حادثه همين نويسنده
در آغاز سال 2001م كتابى را با عنوان در پيشگوييهاى انجيل، جاى آمريكا كجاست؟ تأليف كرده بود. در اين كتاب، نقش دولت ايالات متحده آمريكا در جنگ نهايى آرمگدون بيان شده است. نويسنده در اين كتاب تلقين مى نمايد كه دولت ايالات متحده آمريكا جنگ آرمگدون را رهبرى خواهد نمود و انگلستان نيز متحد و همكار آمريكا خواهد بود.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی