معروفترین مسیحیان صهیونیست (جری فالول)
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»معروفترین مسیحیان صهیونیست (جری فالول)

معروفترین مسیحیان صهیونیست (جری فالول)

شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)فالول در انتخابات رياست جمهورى سالهاى 1980 و 1984م از رونالد ريگان آشكارا حمايت كرد و در تبليغات انتخاباتى شركت فعال داشت و حمايت ايوانجليست ها در اين انتخابات باعث پيروزى ريگان گرديد. شعار انتخاباتى وى در انتخابات سال 1980م اين بود: «نه من گناهكارم، نه تو گناهكارى، بلكه آمريكا گناهكار است و براى نجات آمريكا همه بايد فداكارى كنند»

در ژوئن 1980م تظاهراتى را در پايتختهاى ايالات پنجاه گانه آمريكا با عنوان «من عاشق آمريكايم» برگزار کرد که شعار اين راهپيمايى چنين بود: «آمريكا تو خيلى جوان هستى كه بميرى». اين مراسم از 215 ايستگاه تلويزيونى آمريكا پخش شد. در اين برنامه، سخنرانيها و پيامهاى نمايندگان كنگره و استانداران ايالتهايى كه طرفدار اعتقادات ايوانجليست ها بودند پخش مى شد. فالول در دوران رياست جمهورى ريگان به مدت هشت سال كشيش رسمى كاخ سفيد بود.

فالول مانند ساير ايوانجليست هاى آمريكا طرفدار و حامى اسرائيل بود. چرا كه مطابق اعتقادات ايوانجليست ها در آخرالزمان يهوديان از سراسر جهان بايد به سرزمين فلسطين مهاجرت نمايند و هم زمان با ظاهر شدن دجّال، 144000 نفر از يهوديان به مسيح اعتقاد پيدا خواهند نمود و همراه «مسيحيان دوباره تولّد يافته» و مسيح به بهشت خواهند رفت و آن گاه تمامى يهوديان جهان به دست دجّال كشته خواهند شد. هفت سال بعد از ظاهر شدن دجّال، مسيح همراه مسيحيان دوباره تولّد يافته به زمين فرود خواهند آمد و دجّال را در محل فلسطين در جنگ نهايى مقدس (آرمگدون) شكست خواهند داد و مسيح پس از آن براى مدت هزار سال حكومت جهانى را به پايتختى بيت المقدس رهبرى خواهد كرد.

شایان ذکر است عقیده این نظریه پردازآخرالزماني جبهه باطل در مورد جنگ عراق این بود که ما بايد به جنگ عراق برويم تا حوادث مصيبت باري را به راه اندازيم كه موجب فراهم شدن دومين ظهور حضرت مسيح شود و جنگ با عراق به پايان روزگار منجر خواهد شد.

فالول مانند ديگر رهبران برجسته ايوانجليست در آمريكا دشمنى علنى عليه اسلام و رسول اكرم صلى الله عليه و آله دارند. در اكتبر 2002م، فالول در يك سخنرانى كه از شبكه هاى تلويزيونى در آمريكا پخش گرديد آشكارا به حضرت رسول اكرم صلى الله عليه و آله توهين نمود كه بعد از اين سخنرانى، مسلمانانِ سراسر جهان عليه وى اعتراض شديد نمودند.
در 15مي 2007 در سن 73 از دنيا رفت  و جرج بوش با تاثر تمام او را ستود و هزاران نفر از پیروان عقاید او در مراسم دفن او گرد هم آمدند و ادامه دهنده راه او شدند.
فالول به كريستين امانپور خبرنگار شبكه سي ان ان، بيست روز قبل از مرگش گفته بود براي اينكه او بتواند ديدگاه خود را در دانشگاه ليبرتي به اجرا بگذارد به بيست سال عمر ديگر نياز دارد.

در مقالات بعد شما را با تعداد بیشتری از مسیحیان صهیونیست آشنا می کنیم.

سایر مطالب این مجموعه: « چهره‌ها: ابقع دجّال »

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی