پوریم، جشن ایرانی کشی یهودیان
موقعیت شما: موعود»مطالعات فرهنگی»دین»یهودیّت» پوریم، جشن ایرانی کشی یهودیان

پوریم، جشن ایرانی کشی یهودیان

يكشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۳
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

هر ساله در تاریخ یهودیان در 14 و 15 آدار جشنی را برگزار می کنند که این جشن به نام جشن پوریم معروف است. موعود سال هاست که اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد این جشن ها که به جشن ایرانی کشی معروف است را منتشر می کنند و همه موعودیان را برای کسب اطلاعات تکمیلی به این مقالات ارجاع می دهیم و امسال که 14 و 15 ماه آدار مصادف با 22 و 23 اسفند شده است و نکاتی را در این مورد بیان می کنیم ...1 تاریخ آن‌گونه که مرحوم پورپیرار آورده است: حکایتی خونبارتر از حوادث سال‌های تسلط داریوش بر ایران و شرق میانه به یاد ندارد و تمدن آدمی هول‌آورتر و خشن‌تر از کشتار ایرانیان در ماجرای  پوریم ثبت نکرده است...

2اقدام  یهودیان در انهدام برنامه‌ریزی شده، منظم، ناگهانی و سراسری بومیان ایران، پیش و بیش از همه، به علت مخالفت و مقابله‌ی وسیع اقوام کهن ایران، با تسلط وحشیان  هخامنشی بوده است، که به وسیله  یهودیان حمایت، رهبری و راهنمایی می‌شده‌اند.

3  تورات در  کتاب_استر می‌گوید:  خشایارشا پادشاه پارس در آخرین روز جشن 180 روزه که از باده‌نوشی سرمست بود، دستور داد ملکه  وشتی ، زیبایی‌اش را به مقامات و مهمانانش نشان دهد. ملکه امتناع ورزید و پادشاه بسیار خشمناک شد.

4 در شوش یک  یهودی به نام  مردخای پسر یائیز زندگی می‌کرد، او دخترعموی زیبایی داشت بنام  هدسه دختر ابیحایل که به او  استر هم می‌گفتند.

5 زمانی که قرار شد از تمام بلاد دختران زیباروی به حرمسرای پادشاه آورده شوند استر نیز همراه دختران زیبای بی‌شمار دیگری به حرمسرای قصر شوش آورده شد.

6به توصیه مردخای استر به هیچ‌کس نگفته بود که  یهودی است. استر بیش از دختران دیگر مورد توجه و علاقه پادشاه قرار گرفت بطوری که پادشاه تاج بر سر استر گذاشت و او را به جای وشتی، ملکه ساخت. اما استر مثل زمان کودکی دستورات مردخای را اطاعت می‌کرد.

✍️ تا اینجای داستان به چند نکته باید توجه کرد:

1. امتناع وشتی از نمایاندن خود، می‌فهماند که زن ایرانی راضی نیست ملعبه دیگران قرار گیرد. در ضمیر زن ایرانی حجب، حیا و عفت از روزگاران دور وجود داشته است.

2. زیبایی استر نیز قابل ملاحظه است چیزی که در طول تاریخ،  یهود از آن بهره برده و امروز نیز استفاده یهود از زنان یکی از ابزارهای مهم جاسوسی و نفوذ به دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی حکومت‌ها و سازمان‌های دولتی و بین‌المللی بشمار می‌رود. آنان برای به انحراف کشیدن نسل‌ها هم از حربه‌ی نمایش زنان بهره برده و می‌برند.

3. واضح است پیمانی که استر بعنوان ملکه با پادشاه می‌بندد بر اساس پنهان‌کاری است، او تصمیم به شتر دزدی دارد لکن در ابتدا تخم مرغ دزدی را به اجرا می‌گذارد. به یهودیانی که برای مقاصدی شوم دین، عقیده و باور خود را پنهان می‌کنند و از اسم و رسم مقصد بهره می‌برند  آنوسی (  یهودیان_مخفی ) می‌گویند. و استر یک آنوسی است. ظاهراً ملکه‌ی پادشاه است. اما باطناً بنابر اعتراف تورات: او فرمانبر مردخای  یهودی است.

7 مردخای نیز از طرف پادشاه به مقام مهمی در دربار منصوب می‌شود. با توصیه مردخای، استر علیه  هامان «وزیرالوزرا» دسیسه کرده و شاه هامان را اعدام و املاک او را به استر می‌بخشد. بعد از آن پادشاه انگشتر خود را به مردخای داد.

8پادشاه به ملکه استر و مردخای گفت: شما می‌توانید حکمی مطابق میل خود بنام پادشاه برای  یهودیان صادر کنید و آن را با انگشتر پادشاه مهر کنید.

9 [[قرن ها از ماجرای استر، مردخای و هامان می‌گذرد متاسفانه تاریخ‌شناسان ایران بیشتر به زرق و برق پادشاهان و افتخارات جعلی زمامداران پرداخته‌اند. و سلسله‌های پادشاهی را برایمان آرایشگری کرده‌اند.
جوان ایرانی از ماجرای دردناک نخبه‌کشی و ایرانی‌کشی که در کتاب استر آمده، خبر ندارد. استر و مردخای توطئه‌گر را نمی‌شناسد. هامان «وزیرالوزرا» که مورد خشم  یهود قرار گرفته است را نمی‌شناسد. او نمی‌داند که هامان در هنر دست میکل‌آنژ بر سقف نمازخانه سیس تین واتیکان چهره معصومی دارد که به صلیب کشیده شده است]]

10 آیا میکل آنژ دانسته یا ندانسته نمی‌خواهد رنج و مصیبت مسیح بدست  یهودیان را در صورت هامان بنمایاند؟
آنانی که دم از ایرانیت، قومیت و نژاد می‌زنند از چه طریقی هامان‌سوزان را که در بسیاری از نقاط جهان برگزار می‌شود، به گوش جوان ایرانی رسانده‌اند؟1️   مردخای فرمانی بنام پادشاه نوشت و آن را به همه‌جا فرستاد. فرمانی که به  یهودیان اجازه می‌داد متحد شوند و بدخواهان خود را از هر قومی که باشند، بکشند و دارایی‌شان را به غنیمت بگیرند.

2️   تورات می‌گوید: در سراسر مملکت همه از  یهودیان می‌ترسیدند تمام حاکمان و استانداران، مقامات مملکتی و درباریان از ترس مردخای، به یهودیان کمک می‌کردند. و به این ترتیب یهودیان به دشمنان خود حمله کردند و آنها را از دم شمشیر گذرانده، کشتند.

3️  تورات توضیح نمی‌دهد که چرا همه‌ی مردم ایران از  یهود می‌ترسیدند! چگونه می‌شود در یک مملکت غیریهودی همه‌ی قدرت در انحصار یک  یهودی قرار گیرد و همه‌ی مقامات از او بترسند مگر این‌که بپذیریم پادشاهان  هخامنشی دست‌نشاندگان  یهود بودند.

4️  آنچه که  تورات و  یهودیان بر آن تاکید دارند، این است که آنان در ماجرای  پوریم که پانزده ملت ایران را نابود کرده‌اند و هزاران نفر از هنرمندان، اندیشمندان و مردم عادی را کشته‌اند، پیش‌دستی و قتل‌عام پیش‌گیرانه بوده است!!

5️  از  یهودیان و حامیانشان می‌پرسیم، به چه دلیل مردم سراسر شرق میانه نسبت به این قوم نفرت و در دل کینه داشته‌اند؟! آیا سبب دشمنی همیشگی آدمی با  یهودیان را نمی‌توان در رفتار حریصانه و توطئه‌گرانه این قوم با دیگران دانست؟!

6️   تورات می‌گوید: در آن روز آمار کشته‌شدگان به عرض پادشاه رسید. او ملکه استر را خواست و گفت: یهودیان تنها در پایتخت پانصد نفر را که ده پسر هامان نیز جزو آنها بودند، کشته‌اند. پس در سایر شهرهای مملکت چه کرده‌اند؟

7️  روز بعد باز  یهودیان پایتخت جمع شدند و سیصد نفر دیگر را کشتند، بقیه یهودیان در سایر استان‌ها هفتاد و پنج هزار نفر از دشمنان خود را کشتند و از شر آنها رهایی یافتند!

8️  از ابتدا تا انتهای  کتاب_استر هیچ کلمه‌ای که نشان دهد خون از بینی حتی یک  یهودی ریخته شده است، وجود ندارد. به هیچ آزار عملی‌ای از سوی ایرانیان نسبت به  یهود اشاره نشده است. با این وجود آنان قصاص قبل از جنایت را چگونه توجیه می‌کنند؟!

9️  چگونه است که بعد از 26 قرن همچنان ایام پوریم، سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم ماه ادار، روزهایی که از هر یازده نفر ایرانی یک نفر کشته شده است را به عنوان روز سپاسگزاری، روز امحاء دشمنان یهود و روز  پوریم جشن می‌گیرند؟! و این در حالی است که بسیاری از  یهودیان اروپا و آمریکا به جای پوریم، این مراسم را جشن  ایرانی‌کشی می‌نامند!

2 نظر

  • لینک نظر IAmMehrona جمعه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲ نوشته شده توسط IAmMehrona

    جشن پیامبرکشی بنی اسرائیل همینه

  • لینک نظر اعظم يكشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۱ نوشته شده توسط اعظم

    مثل همیشه مقلاتتون پرباره.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی