عضو هیات علمای سعودی اظهارات خود درباره گفتگوی علمای شیعه وسنی را پس گرفت
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»عضو هیات علمای سعودی اظهارات خود درباره گفتگوی علمای شیعه وسنی را پس گرفت

عضو هیات علمای سعودی اظهارات خود درباره گفتگوی علمای شیعه وسنی را پس گرفت

يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شیخ عبدالله بن سلیمان المنیع» عضو هیات علمای ارشد عربستان سعودی که صبح امروز در سخنانی گفته بودهیات علمای عربستان در حال برنامه ریزی برای برگزاری گفتگوی بین شیعه و سنی است، در موضعی ناگهانی اظهارات خود را پس گرفت.


به گزارش  موعود، المنیع در گفتگو با پایگاه «سبق» این کشور گفت: آنچه امروز درباره گفتگوی شیعه و سنی بر زبان آوردم، دیدگاهی شخصی بود و به نمایندگی از هیات علمای این کشور گفته نشده بود.

وی افزود:سخنان من درباره گفتگوی علما و عقلای سنی و شیعه در استان های قطیف و احساء و دیگر کشورهای خلیج فارس به هدف همگرایی و بررسی اختلافات تحت مرجعیت کتاب خدا و سنت پیامبر(صلی الله علیه و آله)، دیدگاهی شخصی بود اما متاسفانه روزنامه ای که با من گفتگو کرد، این سخنان را به هیات علمای ارشد نسبت داد.

عضو هیات علمای سعودی تصریح کرد: اشتباه از سردبیر روزنامه بود زیرا من آن سخنان را به هیات علما نسبت ندادم . هیات خودش سخنگو دارد که متولی انتشار اخبار آن است و اعضای هیات این حق را ندارند.

وی در پایان گفت: اینکه من گفته ام هیات علمای عربستان در حال مقدمه چینی برای برگزاری گفتگوی شیعه و سنی است را تکدیب می کنم.

منبع: شفقنا

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی