دمشق آزادسازی فلوجه از دست داعش را به ملت و دولت عراق تبریک گفت
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»دمشق آزادسازی فلوجه از دست داعش را به ملت و دولت عراق تبریک گفت

دمشق آزادسازی فلوجه از دست داعش را به ملت و دولت عراق تبریک گفت

يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

دولت سوریه روز شنبه آزادسازی فلوجه از اشغال تروریست های داعش را به ملت و دولت عراق تبریک گفت و تاکید کرد که دستاورد ارتش عراق در این زمینه اقدامی در مسیر نابودی تروریسم داعش و سایر گروه های تروریستی در عراق، سوریه و منطقه است.


به گزارش  موعود ، یک منبع در وزارت امور خارجه سوریه گفت که جمهوری عربی سوریه پیروزی ارتش عراق بر تروریست های داعش در شهر فلوجه را به دولت و ملت این کشور تبریک می گوید و این اقدام را گامی در مسیر نابودی گروه تروریستی داعش و سایر گروه های تروریستی در عراق، سوریه و تمام منطقه می داند.
منبع مذکور افزود: این دستاور بزرگ در سایه فداکاری نیروهای ارتش عراق و نیروهای الحشد الشعبی محقق شد.
نیروهای عراقی روز گذشته (جمعه) به خیابان اصلی فلوجه و مرکز اداری این شهر وارد شدند و پرچم عراق بر فراز ساختمان فرمانداری این شهر به اهتزاز درآوردند.
فرماندهان عراقی جنگ علیه داعش درنامه ای به حیدرالعبادی نخست وزیر عراق ، آزادشهر فلوجه را به وی اعلام کردند.
فرمانده عملیات فلوجه در بیانیه ای در روز جمعه اعلام کرد که ساختمان های حکومتی در مرکز فلوجه بطور کامل آزاد شده و پرچم عراق را بر فراز آن برافراشته اند.
پیروزی فلوجه جلوه های زیبایی از همدلی در عراق به همراه داشت و برای اولین بار فرماندهان اصلی این پیروزی یعنی «ابومهدی المهندس» معاون فرماندهی تشکیلات مردمی الحشد الشعبی، «هادی العامری» فرمانده ارشد این تشکیلات، سرلشکر «عبدالوهاب الساعدی» فرمانده عملیات فلوجه و بالاخره سرلشکر «رائد شاکر جودت» فرمانده پلیس مرکزی در یک پیام مشترک خبر آزادی را به حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل قوای مسلح عراق ابلاغ کردند.

منبع: ایرنا

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی