پیشرفت‌های ارتش سوریه و واکنش‌ طرف روبرو
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»پیشرفت‌های ارتش سوریه و واکنش‌ طرف روبرو

پیشرفت‌های ارتش سوریه و واکنش‌ طرف روبرو

يكشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۵
امتیاز این گزینه
(1 رای)

با شدت یافتن پیروز‌های ارتش سوریه در برابر شورشیان و تروریست‌ها، تحرکات دپیلماتیک و رسانه‌ای محافل غربی و منطقه‌ای افزایش یافته است.


به گزارش  موعود ، با شدت یافتن پیروز‌های ارتش سوریه در برابر شورشیان و تروریست‌ها، تحرکات دپیلماتیک و رسانه‌ای محافل غربی و منطقه‌ای افزایش یافته است. 

از سویی بیش از پنجاه تن از دیپلمات‌های وزارت امور خارجه آمریکا با امضای یک یادداشت داخلی ضمن انتقاد شدید از سیاست‌های دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در سوریه، حملات نظامی بر ضد دولت بشار اسد را به منظور متوقف ساختن آنچه نقض مکرر آتش‌بس در سوریه از سوی نیروهای سوری خواندند خواستار شدند. از سوی دیگر برخی گزارش‌ها حاکی از دیدار رئیس جمهوری و وزیر دفاع آمریکا با وزیر دفاع عربستان است. مقامات کاخ سفید می‌گویند، در این دیدار‌ها مسائل گوناگونی از جمله درگیری‌ها در یمن و سوریه مورد بحث و تبادل‌نظر طرفین قرار می‌گیرد.

روس‌ها این نوع موضع‌گیری‌های آمریکا را چالشی و هشدارآمیز می‌دانند. با این حال به نظر می‌رسد این یادداشت و دیدار‌ها پس از آن منتشر شده است که ارتش سوریه و متحدان به دور جدید پیروزی‌ها در برابر تروریست‌ها دست یافته‌اند.

شبکه تلویزیونی المیادین پنج شنبه با اشاره به اینکه "مهم‌ترین درگیری‌ها در شمال سوریه در جبهه‌های حلب، لاذقیه و الرقه در جریان است" افزود: "نیروهای ارتش سوریه به همراه متحدان خود در حومه شمال شرقی لاذقیه توانستند همه مرتفعات مشرف بر شهرک کبانی را پس از درگیری‌های شدید با عناصر مسلح دو گروه جبهه النصره و حزب الترکستانی به کنترل خود درآورند. سیطره ارتش سوریه بر این مرتفعات باعث می‌شود که نیروهای سوری بتوانند به سوی شهرک کبانی آخرین مرکز اساسی تجمع گروه‌های مسلح در این منطقه پیشروی کنند. در عرصه درگیری‌های ارتش سوریه با عناصر مسلح در مناطق مرزی با ترکیه، نیروهای سوری توانستند منطقه برج الحیات را به کنترل خود درآورند. این منطقه بر بخش زیادی از مناطق مرزی ترکیه و سوریه مشرف است."
امروز نیز شبکه تلویزیونی العراقیه اعلام کرد: نیروهای ارتش سوریه روستای قرمنلی و تپه‌های آن را در منطقه کوه ترکمان در حومه لاذقیه شمال غرب سوریه آزاد کرد. منابع سوری تاکید کردند: ارتش سوریه همچنین روستای عیسی‌بنار در این منطقه را به تصرف در آورد.
ظاهراً در واکنش به این پیروزی‌ها، جان برنان رئیس سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) روز پنجشنبه گفت بخش بزرگی از حملات روسیه و نیروهای دولتی سوریه متوجه جنگجویانی است که از نظر امریکا مخالفان میانه‌رویی هستند که با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه می‌جنگند.
لاوروف نیز همزمان و شاید هم در واکنش به این قبیل اظهارات تصریح کرد: آمریکا با حفظ النصره به براندازی دولت سوریه می‌اندیشد.
منبع: واحد مرکزی خبر

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی