اوباما: ترامپ در مورد مسلمانان گزافه‌گویی نکند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»اوباما: ترامپ در مورد مسلمانان گزافه‌گویی نکند

اوباما: ترامپ در مورد مسلمانان گزافه‌گویی نکند

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا گفت «گزافه‌گویی» دونالد ترامپ در مورد مسلمانان، خیانت به ارزش‌های امریکایی است و باعث تضعیف ارزش های آمریکایی و مبارزه با افراط گرایی می‌شود.به گزارش  موعود  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «باراک اوباما» رئيس جمهور آمریکا با تقبیح لفاظی های ضد اسلامی «دونالد ترامپ»، طرح های مهاجرت نامزد جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری را خطرناک توصیف کرد.

اوباما در گفتگو با خبرنگاران پس از یک جلسه در خصوص تیراندازی اورلاندو گفت گزافه گویی ترامپ در خصوص مذاکرات جدی تر در مورد تروریسم و ممنوعیت شدید مهاجرت مسلمانان باعث خواهد شد تا آمریکایی های مسلمان احساس کنند دولتشان به آنها خیانت کرده و بدین ترتیب ارزش های آمریکایی تضعیف خواهد شد.

اوباما گفت: «اگر ما این ارزش ها را رها کنیم، نه تنها رادیکالیزه شدن مردم در اینجا و در سراسر جهان را تسهیل خواهیم بخشید، بلکه به بسیاری چیزهایی که تلاش کرده بودیم از آنها محافظت کنیم، خیانت خواهیم کرد و سپس تروریست ها پیروز خواهند شد و ما نمی توانیم اجازه دهیم که چنین اتفاقی بیافتد. من به شخصه اجازه نخواهم داد چنین اتفاقی بیافتد.»

سخنان رئيس جمهور آمریکا نخستین واکنش او به ادعاهای ترامپ در روز دوشنبه و پس از تیراندازی اورلاندو محسوب می شود.

اوباما گفت که طرح ترامپ برای جلوگیری از ورود مسلمانان به خاک آمریکا، نادیده گرفتن تاریخچه این کشور در حمایت از قومیت ها و نژادهای مختلف در دوره تنش ها است.

اوباما به خبرنگاران گفت:‌ «ما در تاریخ کشورمان می بینیم که زمان هایی از روی ترس کارهایی انجام داده ایم که بعدا پشیمان شده ایم. ما دیده ایم که دولتمان با برخی از هموطنان بدرفتاری کرده که آن، بخش شرم آوری از تاریخ ما بوده است.»

او گفت: « این اقدامات چه زمانی متوقف خواهند شد؟»

اوباما نه تنها مستقیما از انتقادات ترامپ بلکه از دیگر جمهوری خواهان که لفاظی هایشان به وقوع حوادثی چون تیراندازی در اورلاندو منتهی می شود، مورد خطاب قرار داد.

اوباما چنین انتقاداتی را «سیاسی» خواند.

او گفت: «هیچ سحر و جادویی در عبارت «اسلام رادیکال» وجود ندارد. اگر کسی به طور جدی فکر می کند که ما نمی دانیم در حال مبارزه با چه کسی هستیم، اگر کسی در آنجا حضور دارد که فکر می کند ما گیج شده ایم که دشمنمان کیست، این موجب شگفتی هزاران تروریستی خواهد شد که ما در میدان جنگ مقابل آنها قرار داریم.»

اوباما استدلال کرد که برخورد متفاوت با مسلمانان آمریکایی باعث می شود امنیت این کشور به خطر بیافتد زیرا حامیان داعش این دیدگاه را ترویج می کنند که غرب از مسلمانان بیزار است.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی