حمله توپخانه‌ای ترکیه به مرز سوریه
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»حمله توپخانه‌ای ترکیه به مرز سوریه

حمله توپخانه‌ای ترکیه به مرز سوریه

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک منبع نظامی ترکیه گزارش داد در پی عملیات مشترک ارتش ترکیه و ائتلاف ضد داعش در مناطق مرزی سوریه و ترکیه، دست کم ۱۰ تن از عناصر داعش کشته شدند.


به گزارش  موعود ، یک منبع نظامی اعلام کرد دست کم 10 تن از عناصر گروهک تروریستی داعش در شمال سوریه کشته شدند.

شبکه خبری «راشا تودی»، گزارش داد این افراد در پی حمله توپخانه‌ای ترکیه به مرزهای سوریه و بمباران این منطقه به وسیله جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش کشته شدند.

این منبع نظامی همچنین ادعا کرد که در این عملیات 17 پایگاه وابسته به داعش مورد هدف قرار گرفته است؛ گفته شده عناصر تروریستی داعش قصد داشتند به مناطق جنوبی ترکیه حمله کنند.

ترکیه از گروه‌های مسلحی که آنان را معارضان میانه‌رو می‌خواند، در برابر داعش حمایت می‌کند.

پیشتر روزنامه جمهوریت ترکیه گزارش داده بود گروهک تروریستی داعش قصد دارد دو استان مرزی ترکیه را به قلمرو خود اضافه کند.

منابع امنیتی ترکیه گزارش داده‌ بودند که داعش تلاش می‌کند طی مدت زمان آتی حملات خود به مناطق نزدیک به استان‌های جنوبی ترکیه را افزایش دهد تا شهروندان این مناطق را وادار به ترک خانه‌های خود کند.

روزنامه جمهوریت گزارش داده شماری از عناصر گروهک تروریستی داعش در مرزهای ترکیه مستقر شده‌اند تا زمانی که ساکنان این مناطق خانه‌های خود را ترک کردند، بتوانند به خاک ترکیه نفوذ کرده و منطقه تخلیه شده را به قلمروی خود اضافه کنند.

پیشتر دولت ترکیه اعلام کرده بود برای افزایش تدابیر امنیتی در استان‌های همرز این کشور با سوریه مجموعه‌ای از توپ‌های خودکششی را در شهرک «اصلاحیه» در «غازی عینتاب» مستقر کرده است.
منبع: فارس

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی