داعش دختربچه‌ای را مقابل چشم مادرش سربرید
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»داعش دختربچه‌ای را مقابل چشم مادرش سربرید

داعش دختربچه‌ای را مقابل چشم مادرش سربرید

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

گروه تروریستی داعش در یکی از تازه‌ترین جنایات خود دختربچه‌ای را مقابل چشمان مادرش سر برید و دستان مادر را در خون فرزندش گذاشت.


به گزارش  موعود ، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در گزارشی به بیان وضعیت مناطق تحت کنترل داعش و جنایت های این گروه علیه شهروندان سوری، از زبان کسانی پرداخت که توانسته اند از دست این گروهک تروریستی فرار کنند.

اسپوتنیک با توصیف شرح حال یکی از این نجات یافتگان نوشت: وقتی این نجات یافته تصمیم گرفت، همه آنچه را که بر وی گذشته و صحنه هایی را که با دو چشم خود دیده، بازگو کند، وضعیت روحی بسیار نامناسبی داشت و هنوز هم تحت تاثیر صحنه ها، اقدامات خشونت آمیز، قتل عام و قطع اعضای بدن و تجاوزهای صورت گرفته، بود.

به نوشته این خبرگزاری، وی یکی از زنانی است که توانسته از مناطق تحت کنترل داعش فرار کند؛ چهره رنگ پریده اش به ما تصوری از چگونگی عبورش از خیابان تل ابیض به سمت میدان النعیم در استان رقه می دهد که مملو از سرهای آویزان است؛ این سرهای آویزان برای مرعوب کردن شهروندان این شهر است؛ او نمی تواند این واقعیت را فراموش کند که عناصر داعش یک جوان 20 سال را به جرم ملحق نشدن به این گروه تکه تکه کردند.

اسپوتنیک به نقل از این زن که ترجیح داد، نامش فاش نشود، افزود: عناصر داعش شکنجه این جوان سوری را با لذت انجام دادند و پاهایشان را روی سر وی گذاشته و او را به قتل رساندند و اعضای بدنش را پس از جدا کردن سر، آویزان کردند. در ادامه به زن های اسیر تجاوز کرده و از بین کودکان اقدام به سربازگیری کردند؛ عناصر داعش به این جنایت ها اکتفا نکردند بلکه خانه های آنها را چپاول نموده و در جستجوی زنان به خانه ها یورش بردند و با یافتن آنها، زنان را حتی اگر متاهل بودند، مورد تجاوز قرار دادند.

وی در تشریح اوضاع شهروندان سوری مناطق تحت کنترل داعش در رقه گفت: عناصر داعش اهالی این استان را تهدید می کردند که اگر با ازدواج دختران خود با عناصر این گروه مخالفت کنند، یا جوانان خود را از جنگیدن در صفوف داعش منع کنند، سرشان را خواهد برید.

این زن سوری ادامه داد: عناصر داعش چنانچه دختری را ببیند که با پسری در خیابان راه می رود، درباره روابط خویشاوندی آنها سوال می کنند و (اگر نتوانند آن را ثابت کنند)، دختر اگر زیبا باشد، برای تجاوز برده می شود، اما اگر زیبا نباشد، به بهانه اجرای قوانین شریعت شلاق خورده و تا سرحد مرگ شکنجه می شود.

به گفته این نجات یافته، تروریست های داعش به بهانه سم پاشی وارد خانه های شهروندان سوری در رقه می شوند، اما هدف اصلی آنها آگاهی از تعداد دختران در آن خانه است تا آنها را ربوده و به سرکردگان خود تحویل دهند.

وی با اشاره به یکی دیگر از جنایت های عناصر داعش، می گوید: یک بار مادری که از دست دختر چهارساله اش به دلیل خروج بدون اطلاع عصبانی بود، از روی عصبانیت به دخترش گفت: "به خانه برگرد، وگرنه بخدا سرتو را می برم"؛ او این حرف را بدون قصد و غرص و یک لحظه از روی عصبانت گفت، اما یکی از عناصر داعش این حرف را شنید و رفت و دختر را پیش مادرش برد و گفت "چون به خدا قسم خوردی باید دخترت را سر ببری"؛ مادر این دختر به شدت با آنها مخالفت کرد، اما آنها دخترک را سر بریدند و دستان مادر را در خون دخترش فرو بردند.

وی در پایان تاکید کرد که وضعیت زنان سوری در مناطق تحت کنترل داعش در رقه در سایه ارعاب روزانه اهالی، بسیار وخیم است و آنان از ترس فرار می کنند و به سمت مواضع ارتش سوریه می روند و از آنجا به اردوگاه استان السویداء اعزام می شوند.

از دو هفته پیش کردهای سوری از شمال و از حدود یک هفته پیش نیز نیروهای ارتش سوریه عملیات خود را برای آزادسازی استان رقه در شمال سوریه (هم مرز با ترکیه) آغاز کرده و تا به امروز با آزادی مناطق زیادی به 5 کیلومتری شهر الطبقه رسیده اند.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی