گروه‌های سلفی عامل حملات اخیر در آکتوبه هستند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»گروه‌های سلفی عامل حملات اخیر در آکتوبه هستند

گروه‌های سلفی عامل حملات اخیر در آکتوبه هستند

شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس‌جمهور قزاقستان حملات اخیر شهر «آکتوبه» را اقدام گروه‌های افراطی سلفی عنوان کرد.


به گزارش  موعود ، «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان در نشست شورای امنیت این کشور حملات اخیر در شهر «آکتوبه» را کار گروه‌های افراطی سلفی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: «آستانه» به همه مذاهب اجازه فعالیت داده اما پس از این با گروههای که قصد از بین بردن امنیت در کشور را داشته باشند، برخورد خواهد کرد.

رئیس جمهور قزاقستان همچنین در این نشست با ابراز تسلیت به خانواده‌های نظامیان و شهروندان کشته شده تاکید کرد: به خانواده های داغدیده از سوی دولت کمک‌های همه جانبه ارائه خواهد شد.

نظربایف در بخش دیگری از سخنان خود از همکاری شهروندان این کشور در حوادث اخیر و همبستگی آنها در روز عزای ملی برای قربانیان عملیات تروریستی، تشکر کرد.

همچنین در این نشست حوادث اخیر آکتوبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اقدامات لازم برای جلوگیری از چنین اقداماتی برنامه‌ریزی شد.

گفتنی است که بر اثر حملات ترویستی به یک واحد نظامی گارد ملی و تعدادی از مغازه‌های اسلحه فروشی در شهر آکتوبه قزاقستان در تاریخ 5 ژوئن سال جاری (16خرداد) 23 نفر جان خود را از دست دادند.

از این 23 نفر کشته شده، 17 تن اعضای این گروه مسلح، 3 نفر افسر وزارت دفاع قزاقستان، یک نفر فروشنده مغازه سلاح فروشی «پلادا»، یک نفر نگهبان و یک شهروند قزاقستان بوده‌اند.

منبع: فارس

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی