ممنوعیت نماز و روزه برای دانش آموزان مسلمان دانمارک
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»ممنوعیت نماز و روزه برای دانش آموزان مسلمان دانمارک

ممنوعیت نماز و روزه برای دانش آموزان مسلمان دانمارک

شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مسئولان دانشگاه ها و همچنین مدارس دانمارک با اعلام مواضع ضد اسلامی خود نماز خواندن دانشجویان در دانشگاه ها و روزه گرفتن دانش آموزان را ممنوع اعلام کردند.


به گزارش  موعود ، پس از حملات تروریستی به کپنهاگ در ماه فوریه سال گذشته که گروه تکفیری داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، دانشگاه‌های ‫‏دانمارک‬ دانشجویان مسلمان خود را به شدت تحت نظر قرار دادند و به تازگی نیز نماز خواندن را در دانشگاه‌ها ممنوع اعلام کردند.

براساس این گزارش، پس از آنکه مسئولین بعضی از مدارس در ‫‏دانمارک‬ با اعلان مواضع خود صریحا با روزه گرفتن دانش آموزان مخالفت کرده و حتی اعلام کردند که اگر متوجه روزه بودنِ یک ‫دانش‬ آموز شوند، روزه اش را باطل خواهند کرد! سخنگو یک دانشگاه در حومه ‫‏کپنهاگ‬ در گفتگو با رسانه محلی گفت: دانشجویان مسلمانان اجازه ‫‏نماز‬ خواندن در ساعتی که در دانشگاه هستند را ندارند.

این موانع پس از آن برای دانشجویان ‫‏مسلمان‬ ایجاد شد که برخی از دانشجویان مسلمان بیشترین زمان تحصیل را در نمازخانه دانشگاه‌ها بسر می‌برند.

با روزه گرفتن دانش آموزان مسلمان مخالفیم!

روزنامه اکسترا بلدا دانمارک نیز در گزارشی نوشت مسئولین بعضی از مدارس در ‫‏دانمارک‬ با اعلان مواضع خود صریحا با روزه گرفتن دانش آموزان مخالفت کرده و حتی اعلام کردند که اگر متوجه روزه بودنِ یک ‫‏دانش‬ آموز شوند، روزه اش را باطل خواهند کرد!

مسئولین ‫‏مدرسه‬ ‪‎ساندروانگ در شهر آرهوس دانمارک که ۹۳ درصد از دانش آموزان آن دوزبانه و چندملیتی هستند، با روزه گرفتن دانش آموزان مخالفت کرده و حاضر به تطبیق دادن قوانین خود با اصول روزه داری نیستند.

«رندی بودستراپ هورلیک» مدیر این مدرسه اعلام کرده است که آن‌ها نمی‌توانند دانش آموزان روزه دار را در این مدرسه بپذیرند در صورت مشاهده دانش آموزان روزه دار به آن‌ها غذا و نوشیدنی می‌دهند و ‫روزه‬ آن‌ها را باطل می‌کنند.

برپایه این گزارش، در همین راستا مسئولین مدرسه سالسموسس کولن درحومه کپنهاک دانمارک نیز اعلام کرده‌اند که اهمیتی به ماه رمضان نداده و قوانین و اصول رمضان را به حساب نمی‌آورند.

در این راستا الیس اندرسون مدیر این مدرسه اعلام کرده که آن‌ها حاضر نیستند به قوانین ماه رمضان احترام بگذارند. مدیر این مدرسه به روزنامه نگاران گفته که دانش آموزان بزرگتر در مدرسه روزه گرفته و دانش آموزان جوان‌تر نیز می‌خواهند در روزه داری شرکت کنند و از خوردن و آشامیدن دست بکشند و این برای مسئولین مدرسه مشکل ساز است!

منبع: ابنا

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی