تصویب قانون حلال در اندونزی جنجال ‌آفرین شد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»تصویب قانون حلال در اندونزی جنجال ‌آفرین شد

تصویب قانون حلال در اندونزی جنجال ‌آفرین شد

يكشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

بعد از گذشت چهار ماه از تصویب قانون جدید حلال در اندونزی که بر اساس آن تمامی مواد غذایی و دارویی باید مهر قانونی حلال داشته باشند، همچنان جنجنال بر سر اجرای این قانون ادامه دارد.

 

به گزارش موعود به نقل از ایکنا، این قانون جدید در پارلمان اندونزی اخیرا در زمان «سوسیلو بامبانگ یودهویونو»، رئیس‌جمهور سابق اندونزی تصویب شد.

علی‌رغم مخالفت برخی از شرکت‌ها از تصویب قانون جدید، اما این قانون در اکتبر 2019 میلادی به مرحله اجرا خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، مدیر اجرایی مجمع بین‌المللی داروسازان، از استقبال شرکت‌های داروسازی و تولید مواد غذایی از قانون جدید حلال اندونزی که داشتن نشان حلال کالاهای وارداتی را الزامی می‌داند، خبر داد.

وی افزود: این قانون شامل محصولاتی مانند مواد غذایی، نوشیدنی‌ها، دارو، محصولات آرایشی ـ بهداشتی، محصولات شیمیایی و بیولوژیکی و نیز لباس می‌شود.

بارولیان در ادامه تصریح کرد: علی‌رغم سپری شدن پنج سال از بررسی این قانون قبل از تصویب نهایی و اجرای آن، اما اجرای نهایی آن همچنان جنجال‌آفرین شده است.

مدیر اجرایی مجمع بین‌المللی داروسازان تصریح کرد: اجرای این قانون در زمینه داروسازی به‌دلیل اینکه لوسیون‌های به‌کار رفته در آنها از خارج وارد می‌شوند، با مشکل مواجه شده است. لذا وی عدم اجرای این قانون در صعنت داروسازی را خواستار شده است.

این درحالی است که فعالان در زمینه مواد غذایی از اجرای این قانون استقبال کرده‌اند.

در همین راستا، «امیر شاه تامبونان»، معاون وزیر شورای علمای اندونزی، تصریح کرد: اجرای این قانون، گامی مثبت بوده و بیانگر اهتمام حکومت اندونزی در حمایت از شهروندان خود در زمینه سلامت محصولاتی است که مصرف می‌کنند.

وی در پایان تأکید کرد: «ما از قانون جدید که حلال بودن محصولات مصرفی را برای ما تضمین می‌کند، تأیید و استقبال می‌کنیم».

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی