محبت اهل بیت(ع) در قلوب اهل تسنن ریشه دارد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»محبت اهل بیت(ع) در قلوب اهل تسنن ریشه دارد

محبت اهل بیت(ع) در قلوب اهل تسنن ریشه دارد

پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)

مدیر مدرسه علوم‌دینی اهل‌سنت بندرلنگه با بیان اینکه عده ای مغرض گاهی از جانب خود این گونه القا می‌کنند که ارادت اهل‌سنت نسبت به اهل‌بیت(ع) آن طور که باید نیست،گفت: هر منصفی که اندک اطلاعی از کتاب‌های اهل‌سنت داشته باشد این مطالب کذب را نمی پذیرد.

 

شیخ محمدعلی امینی، مدیر مدرسه علوم‌دینی اهل‌سنت بندرلنگه با اشاره به دیدگاه اهل‌سنت نسبت به اهل‌بیت پیامبراکرم(ص)، اظهار کرد: هر فرد منصفی و هر کسی که با کتاب، سنت و سیره بزرگان اهل‌سنت آگاهی و آشنایی داشته باشد می‌تواند گواهی بدهد که همه پیروان مذاهب اسلامی همان طور که نسبت به پیامبر(ص) ارادت دارند، نسبت به اهل‌بیت پیامبر(ص) نیز ارادت دارند.

وی با بیان اینکه اهل‌سنت، خاندان پیامبر(ص) را از جان و دل دوست دارند، تصریح کرد: پیروان مذاهب چهارگانه اهل‌سنت در نماز، بر خاندان پیامبر(ص) درود می‌فرستند و از کسانی که نسبت به اهل‌بیت پیامبر(ص) اسائه ادب کنند یا نسبت‌های ناروا به آنها بدهند، تبری می‌جویند.

شیخ امینی با اشاره به وقایع دلخراش روز عاشورا و مصیبت اهل‌بیت(ع) بیان کرد: از جمله کسانی که اهل‌سنت از آنها تبری می‌جویند و آنها را مستحق لعن می‌دانند، قاتلان امام حسین(ع) هستند.

وی با بیان این که امام‌حسین(ع) نزد اهل‌سنت در زمان خودشان بهترین فرد بود گفت: امام‌حسین(ع) کسی بود که پیامبراکرم(ص) او را در آغوش قرار می‌داد، بر گونه‌های او بوسه می‌زد و نماز خود را به خاطر او به تاخیر می‌انداخت و سجود خود را برای او طولانی‌تر می‌کرد.

مدیر مدرسه علوم‌دینی اهل‌سنت بندرلنگه با بیان اینکه پیروان مذهب شافعی نسبت به ائمه‌اطهار(ع) ارادت خاصی دارند، خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) در مناسبت‌های مختلف فضائل امام حسین(ع) و برادر بزرگوارشان امام‌حسن(ع) را بیان می‌فرمودند.

وی با بیان این که اهل‌سنت از نام‌های اهل‌بیت(ع) برای فرزندان خود استفاده می‌کنند، تصریح کرد: شافعی‌ها فرزندان خود را با محبت خاندان رسول‌الله(ص) تربیت می‌کنند.

شیخ امینی با بیان اینکه عده‌ای افراد مغرض می‌کوشند صفوف مسلمانان را از هم جدا کنند، گفت: آنها می‌خواهند مسلمانها را علیه یکدیگر تحریک کنند و گاهی از جانب خود این گونه القا می‌کنند که ارادت اهل‌سنت نسبت به اهل‌بیت(ع) آن طور که باید نیست، اما هر منصفی که اندک اطلاعی از کتاب‌های اهل‌سنت داشته باشد این مطالب نادرست و کذب را نمی پذیرد.

وی با بیان اینکه محبت به اهل‌بیت(ع) جز مشترکات همه مسلمانان است، اظهار کرد: پیروان همه مذاهب اسلامی باید با پیروی از بیانات مقام معظم رهبری از هرگونه عملی که موجب سوء استفاده دشمن و ایجاد تفرقه و اختلاف می‌شود جلوگیری کنند.

____

حوزه

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی