تلفیق اسلام و مسیحیت در یک دین جدید در نیجریه
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»تلفیق اسلام و مسیحیت در یک دین جدید در نیجریه

تلفیق اسلام و مسیحیت در یک دین جدید در نیجریه

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۶
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

قرآن را در یک دست و انجیل را در دست دیگر قرار می دهند، به پیامبری حضرت محمد (ص) ایمان دارند اما از سوی دیگر به اعتقادات مسیحیت نیز پای بند هستند و در حالی که دعاهای اسلامی زمزمه می کنند سرودهای مسیحیت را نیز می خوانند.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_پایگاه هسپرس، «کریسلام» یک فرقه دینی در نیجریه است که از سوی شخصی به نام « ساکا»  در دهه هشتم قرن گذشته ایجاد شد و در صدد توحید میان اسلام و مسیحیت در کشور بود به همین دلیل مرکز « اوکی تیود» برای انجام آموزه های این فرقه دینی در لاگوس نیجریه تاسیس شد.

«کریسلام» از دو بخش « کریس» به معنی مسیحیت و « اسلام» تشکیل شده است و هر کدام از پیروان آن در اوکی تیود  در یک زمان واحد هم مسیحی هستند و هم مسلمان ، به همین دلیل هم قرآن دارند و هم انجیل.

هر کدام از پیروان به محض ورود به مرکز، به مسجد موجود در آن می روند ، دور آن طواف می کنند و  دعا می خوانند . « رحیم ادیجومو» از پیروان این فرقه تصریح کرد من روزانه 5 بار نماز می خوانم اما علاوه بر آن « پدر، پسر و روح القدس» در مسیحیت نیز اعتقاد دارم.

پیام مرکز اوکی تیود این است که هیچ نوع اختلاف غیر قابل حلی میان اسلام و مسیحیت وجود ندارد  و سرود آن از « ای پروردگار، ای آفریدگار؛ از تو می خواهیم تا صلوات های ما را بپذیری؛ خدایا بر عیسی (ع) و رسول اکرم (ص) درود بفرست (اللهم صلى على النبي عيسى و النبی الکریم )؛ تشکیل شده است.

در پایان جلسه پیروان کریسلام در مرکز، آنان مانند مسلمانان سجده می کنند ، قرآن تلاوت می کنند و در حالت نشسته دعا می خوانند.

وجود این فرقه که دارای چندین هزار پیرو در نیجریه است از سوی مسیحیان  و مسلمانان این کشور مورد محکومیت واقع شده و آن را یک توهم معرفی کردند.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی