نقش آفرینی یهودیان مخفی در دین اسلام رونمایی شد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»نقش آفرینی یهودیان مخفی در دین اسلام رونمایی شد

نقش آفرینی یهودیان مخفی در دین اسلام رونمایی شد

سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۲۹
امتیاز این گزینه
(1 رای)

کتاب "نقش آفرینی یهودیان مخفی در دین اسلام" همزمان با هشتاد و یکمین نشست از سلسله نشست های فرهنگ مهدوی موسسه فرهنگی موعود عصر رونمایی شد.


 


در این مراسم که با حضور اسماعیل شفیعی سروستانی مدیر مسئول موسسه و جمعی از پژوهشگران و علاقمندان حوزه مهدویت برگزار شد، محمود مطهری نیا استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه مهدویت در معرفی این کتاب گفت:


کتاب سه مقطع و موضوع را به بحث گذاشته است. بخش اول درباره تاریخ صدر اسلام و عهدشکنی های یهودیان درمقابل پیامبر و دردسرهایی است که برای ایشان ایجاد کردند.

فصل دوم بحث اسرائیلیات است که بسیار حساس است.

وی در توضیح اسرائیلیات گفت: اسرائیلیات بازنویسی داستانهای اسلامی براساس الگوی تورات است که با تفسیرهای غلط، بسیاری از مضامین دینی را تحریف می کردند.

فصل سوم نیز بحث نقش یهودیان در فروپاشی دولت عثمانی است که سرآغاز بسیاری از اتفاقات در قرون اخیر شد. به نحوی که بعد از جنگ های جهانی منجر به تشکیل دولت غاصب اسرائیل شد.

یهودیان تغییر دین داده نیز بحث دیگر کتاب است. یهودیانی که به ظاهر دین دیگری دارند اما اعمالشان بر مبانی یهودیت استوار است؛ مانند آنوسی ها و یهودیان دونمه، کسانی که ظاهرا مسلمان شدند و برای فرایند جهانی سازی اسلام مشکل ساز شدند.»

این کتاب که روز پنج شنبه اول خرداد ماه در سالن همایش های کانون پرورش فکری رونمایی شد مورد توجه مخاطبان بسیاری قرار گرفت و بسیاری از انان اقدام به تهیه کتاب از نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی که در حاشیه مراسم برگزار شده بود کردند.

یکی از سرفصل های همیشگی موسسه موعود بحث دشمن شناسی است و این کتاب که توسط یوسف رشاد پژوهشگر مصری نگاشته شده و عباس کسکنی نیز مترجم آن است به همین منظور منتشر شده است.

جلد نخست این کتاب که درواقع ترجمه کتاب «الیهود المُتَخَفّون و آثارهم فی المسیحیّة و الإسلام قدیماً و جدیداً» (یهودیان مخفی در طول تاریخ و تأثیر آنها در مسیحیت و اسلام) است پیش از این با عنوان «نقش آفرینی یهودیان مخفی در مسیحیت»، توسط انتشارات هلال منتشر شده بود و امسال نیز جلد دوم این اثر ترجمه و عرضه شده است.

علاقمندان برای تهیه این اثر می توانند به پایگاه اینترنتی یاران شاپ مراجعه نمایند و یا با شماره های 88941235- 88941337 تماس بگیرند.

 

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی