واسطه فیض عالم حضرت بقیةالله(عج) هستند
موقعیت شما: موعود»مهدویت و آخرالزمان»مقالات مهدویت و آخرالزمان»امام مهدی (ع)»امامت حضرت»واسطه فیض عالم حضرت بقیةالله(عج) هستند

واسطه فیض عالم حضرت بقیةالله(عج) هستند

شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۸
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفتند: بر اساس روایات فراوان و نیز طبق تصریح زیارت جامعه که بهترین و صحیح‌ترین زیارات است، واسطۀ فیض عالم، امام زمان «ارواحنا‌فداه» هستند.

 

آیت‌الله العظمی مظاهری اظهار کردند: یکی از علمای بزرگ، در زمان قدیم در تخت فولاد خدمت امام زمان«ارواحنا‌فداه» رسیده بود و از آن حضرت درخواست «علم اکسیر»کرده بود، در حالی‌ که یادگرفتن علوم غریبه حرام است و گفت و شنود و تعلیم و تعلم آن نیز حرام است، آن حضرت به او فرموده بودند علوم غریبه به تو چه ربطی دارد؟ من به جای آن ختمی به تو یاد می‌دهم که بهتر از اکسیر است. بعد فرموده بودند به پنج تن و امام زمان «ارواحنا‌فداه» توسّل پیدا کن و در توسّل‌هایت بگو «یا محمّد یا علی یا فاطمه یا حسن یا حسین، ‌یا صاحب الزمان ادرکنی و لا تهلکنی».

ایشان در ادامه گفتند: آن عالم نقل می‌کند وقتی حضرت فرمودند، «ادرکنی»، به ذهنم خطور کرد که باید بفرمایند «ادرکونی»، یعنی برای درخواست کمک از پنج نور مقدّس، باید فعل جمع به کار ببریم، پس چرا ایشان فعل مفرد بکاربرده و می‌فرمایند: «ادرکنی و لاتهلکنی»؟! وقتی چنین تصوری کردم، امام زمان «ارواحنا‌فداه» تبسّم کردند و فرمودند: همین است که گفتم. برای اینکه واسطۀ فیض این عالم، فعلاً من هستم.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه با تاکید بر اینکه اگر در زمان حاضر توسّلی به پیغمبر اکرم «ص»یا سایر حضرات معصومین «ع» بشود، فیض الهی به واسطۀ وجود مقدّس امام زمان «ارواحنا‌فداه» به بندگان می‌رسد به حدیث قدسی «بِکُمْ فَتَحَ اللَّهُ وَ بِکُمْ یَخْتِمُ وَ بِکُمْ یُنَزِّلُ الْغَیْثَ وَ بِکُمْ یُمْسِکُ السَّماءَ أَنْ تَقَعَ عَلَى الْأَرْضِ إِلَّا بِإِذْنِهِ وَ بِکُمْ یُنَفِّسُ الْهَمَّ وَ یَکْشِفُ الضُّر» اشاره و ادامه دادند: از همه به خصوص جوانان تقاضا دارم که با این ختم، به امام زمان متوسّل شوید و این ختم را زیاد بخوانند. همۀ افراد، حتی کسانی که ‌سواد و تحصیلات کافی ندارند هم می‌توانند این ختم را بخوانند و به پنج تن آل عبا و امام زمان متوسّل شوند: «یا محمّد،‌ یا علی، یا فاطمه، یا حسن، یا حسین، یا صاحب‌الزمان ادرکنی و لا تهلکنی».

آیت‌الله مظاهری در خاتمه گفتند: این ختم، علاوه بر آنکه آسان است، برای رفع هر حاجتی خوب، مؤثر و مجرّب است.

 

ابنا

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی