مردم را برای ظهور امام زمان (عج) آماده کنیم
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»مردم را برای ظهور امام زمان (عج) آماده کنیم

مردم را برای ظهور امام زمان (عج) آماده کنیم

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۲۲
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شرایط ظهور منجلی عالم بشریت، حضرت مهدی (عج) تاکید کرد: باید مردم را همواره برای ظهور آن حضرت آماده کنیم و این هنر ماست.

 

آیت‌الله حبیب‌الله مهمان‌نواز در نشست برنامه‌های 9 ربیع نخستین روز امامت امام زمان (عج)، با تاکید بر اینکه مسئله غیبت امام زمان (عج) مسئله‌ای خدایی است، اظهار کرد: مردم بایستی در جریان مسئله غیبت و وظایف خود در این مقطع قرار بگیرند.

وی با تاکید بر فراهم شدن زمینه‌ها برای ظهور آن امام همام تصریح کرد: بی گمان مشکلات جاری با آمدن امام زمان (عج) برطرف می‌شود.

آیت‌الله مهمان‌نواز گفت: با آمدن منجی عالم بشریت ظالمان به سزای اعمال خود رسیده و حق و حقیقت آشکار می‌شود.

رئیس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) خراسان شمالی هم در این نشست با بیان اینکه این بنیاد در سال 79 در کشور تاسیس شده و در خراسان شمالی هم از 6 سال قبل ایجاد شد، تصریح کرد: اقدامات مختلفی در راستای ترویج فرهنگ مهدویت در استان به همین منظور انجام شده است.

شیرالله عصمتی با اشاره به وجود کتابخانه تخصصی حضرت مهدی (عج) اظهار کرد: این کتابخانه دارای سه هزار جلد کتاب در حوزه‌های حضرت مهدی (عج) و دینی بوده که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گفته وی، حدود 120 عنوان کتاب از این کتاب‌ها در حوزه مهدویت بوده که این تعداد در حال افزایش است.

این مسئول در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) خراسان شمالی، از مراکز فرهنگی نیز خواست تا برای تجهیز این کتابخانه به کتاب‌ها ورود کنند.

عصمتی برگزاری 35 دوره مقدماتی، 10 دوره تکمیلی و سه دوره تربیت مربی مهدویت ویژه خواهران و برادران در استان را طی همین مدت برشمرد و افزود: 30 نفر مربی تخصصی نیز در استان پس از طی مراحل مختلف تربیت شده که امکان تدریس در سراسر کشور را دارند.

وی آموزش حدود 8 هزار نفر از کارکنان در قالب آموزش ضمن خدمت مهدویت را برشمرد و گفت: این دوره‌ها با مشارکت دستگاه‌ها تداوم خواهد داشت.

رئیس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) خراسان شمالی برگزاری همایش‌ها با عنوان معارف مهدویت برای جوانان را برشمرد و افزود: این‌گونه برنامه‌ها در مناسبت‌های مختلف در قالب حلقه معرفت، پرسش و پاسخ، پاسخ به شبهات در مورد مهدویت در دانشگاه‌ها برگزار شده که برگزاری آن در سطوح بیشتر ضرورت دارد.

وی از برنامه برگزاری دوره چهارم مهدویت در آینده نزدیک در خراسان شمالی هم خبر داد و گفت: این دوره‌های تخصصی برای افرادی که دوره‌های گذشته را با موفقیت سپری کرده‌اند، به اجرا در می‌آید.

عصمتی از صدا و سیما و رسانه‌ها نیز خواست تا در ترویج فرهنگ و معارف مهدویت تلاش کنند.

فازس

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی