گریه بر سیدالشهداء(ع) ارتباط با امام زمان(عج) را تسهیل می‌کند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» گریه بر سیدالشهداء(ع) ارتباط با امام زمان(عج) را تسهیل می‌کند

گریه بر سیدالشهداء(ع) ارتباط با امام زمان(عج) را تسهیل می‌کند

دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۳۲
امتیاز این گزینه
(1 رای)

معاون تهذیب مدرسه علمیه علی بن موسی الرضا(ع)، یکی از خصوصیات امام عصر(عج) را گریه آن حضرت بر مصائب اباعبدالله(ع) ذکر کرد و گفت: گریه بر سیدالشهداء(ع)، ارتباط ما با امام زمان (عج) را تسهیل می‌ کند. 

 

حجت الاسلام سیدمحمد موسویان در مراسم سوگواری شهادت حضرت رقیه (س) در مدرسه علمیه علی بن موسی الرضا(ع) قم ویژه طلاب حافظ قرآن، در سخنانی با بررسی امکان ارتباط با حضرت ولی عصر (عج) در عصر غیبت کبری، گفت: بر اساس قرآن کریم و روایات، ارتباط با امام زمان (عج) نه تنها امکان دارد، بلکه ایجاد این ارتباط لازم و ضروری است.

وی، آیه 200 سوره مبارکه آل عمران را گواهی بر این مدعا دانسته و ابراز داشت: خداوند متعال در این آیه می فرماید " یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اصْبِرُواْ وَصَابِرُواْ وَرَابِطُواْ وَاتَّقُواْ اللّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ/ ای کسانی که ایمان آورده اید! [در برابر سختی ها] صبر داشته باشید و [در برابر دشمن] مقاومت پیشه سازید و [از مرزها] نگهبانی کنید و از خدا پروا نمائید، باشد که ظفرمند شوید".

حجت الاسلام موسویان، یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتباط با امام عصر (عج) را سنخیت و تشابه با آن حضرت خواند و افزود: از آنجایی که وجود مقدس امام زمان(عج) دارای طهارت ظاهری، طهارت ذهنی و طهارت قلبی هستند، تشابه با حضرت و تلاش در جهت رسیدن به این طهارت مهم‌ترین عامل ارتباط با آن حضرت است.

وی تاکید کرد: اولین مرتبه طهارت، طهارت در اعضاء و جوارح است، یعنی باید اعضاء و جوارح خود را پاک کنیم و پاک نگهداریم و از آلوده شدن به گناهان پرهیز نماییم.

معاون تهذیب مدرسه علمیه علی بن موسی الرضا(ع)، یکی دیگر از خصوصیات امام عصر(عج) را گریه آن حضرت بر مصائب جدّ غریبشان اباعبدالله الحسین(ع) ذکر کرد و گفت: حضرت می‌فرمایند "یا جداه هر صبح و شام بر مصائب شما ندبه می‌کنم و بر مصائب شما به جای اشک خون گریه می‌کنم".

حجت الاسلام موسویان با بیان این که گریه بر سیدالشهداء(ع)، ارتباط ما با امام زمان (عج) را تسهیل می‌نماید، ابراز داشت: این گریه، تشابه با امام عصر (عج) است. "السنخية علة الانضمام"، يعنى سنخيت ومشابهت، مايه اجتماع و انضمام اشياء است.

وی در پایان تصریح کرد: گریه بر امام حسین(ع) سبب پاک شدن از آلودگی های ظاهری، ذهنی و قلبی است و رسیدن به این سه طهارت نیز لازمه ارتباط با امام عصر (عج) می باشد.

حوزه

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی