وجود بیش از ۵۰۰ حدیث اسلامی در رابطه با حجامت/ پاییز بهترین زمان حجامت
موقعیت شما: موعود»مهدویت و آخرالزمان»مقالات مهدویت و آخرالزمان»معارف اسلامی»طب سنتی، طب اسلامی»وجود بیش از ۵۰۰ حدیث اسلامی در رابطه با حجامت/ پاییز بهترین زمان حجامت

وجود بیش از ۵۰۰ حدیث اسلامی در رابطه با حجامت/ پاییز بهترین زمان حجامت

يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۵
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

پژوهشگر ومدرس طب سنتی اسلامی درخراسان جنوبی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ حدیث اسلامی در رابطه با حجامت وجود دارد، گفت: بهترین زمان برای انجام حجامت نیمه دوم ماه قمری، مصادف با بهار و پاییز است.

 

دکتر علیرضا پرهیز، عضو انجمن تحقیقات حجامت ایران با بیان اینکه حجامت یک نوع رفتار پیشگیری از درمان محسوب می شود، بیان داشت: بهترین زمان برای انجام حجامت نیمه دوم ماه قمری، مصادف با بهار و پاییز است.

وی اظهارداشت: حجامت یک رفتار درمانی و از ارکان طب سنتی است که قدمت هفت هزار ساله دارد.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که می فرمایند حجامت درمان همه بیماری ها است، ادامه داد: بیش از 500 حدیث در رابطه با حجامت در اسلام نقل شده است.

این پژوهشگر و مدرس طب سنتی با اشاره به ساز و کار حجامت، افزود: حجامت از نظر مزاجی سرد و تر است و باعث کاهش متابولیسم بدن و اعتدال مزاج در افراد گرم مزاج می شود.

پرهیز با بیان اینکه حجامت در نقاط مختلف بدن انسان انجام می شود، افزود: سر، زیرچانه، پشت گوش، کمر، قوزک خارجی پا، ساقهای پا و گونه از این نقاط هستند.

عضو انجمن تحقیقات حجامت ایران با اشاره به اثرات مطلوب حجامت در درمان بیماری های صفراوی و افراد دموی مزاج، بیان داشت: همچنین از حجامت در درمان آنی بیماری های سر درد، سرگیجه، خارش بدن و جوش های صورت استفاده می شود.

وی با تاکید بر اینکه حجامت یک نوع رفتار پیشگیری از درمان محسوب می شود، بیان داشت: بهترین زمان برای انجام حجامت نیمه دوم ماه قمری، مصادف با بهار و پاییز است.


خون دادن فقط 30 درصد کار فصد را انجام می دهد

دکتر علیرضا پرهیز از فصد (رگ زدن) به عنوان یکی از ارکان درمانی طب سنتی یاد کرد و گفت: بوعلی سینا 360 ورید برای فصد معرفی کرده است.

وی با اشاره به ساز و کار فصد، افزود: فصد از نظر مزاجی گرم و خشک است و برای درمان غلظت خون بالا، نازایی، دردهای سیاتیک و آرتروز استفاده می شود.
عضو انجمن تحقیقات حجامت ایران با اشاره به اینکه در خون دادن و فصد، هر دو از ورید خون گرفته می شود، بیان داشت: اما خون دادن 30 درصد کار فصد را انجام و بیشتر خون تمیز را از بدن می گیرد، درحالی که در فصد خون کثیف بیشتری گرفته می شود.
وی با تاکید براینکه فصد بیشتر برای درمان استفاده می شود تا پیشگیری، بیان داشت: بهترین زمان برای فصد نیمه اول ماه قمری مصادف با پاییز است که خون به عمق بدن می رود.

شبستان

گزینه های مرتبط (بر اساس برچسب)

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی