حضرت زینب (س) چکیده قیام عاشوراست

حضرت زینب (س) چکیده قیام عاشوراست

سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۷
امتیاز این گزینه
(1 رای)

امام جمعه کاشمر با تاکید بر این‌که اگر حضرت زینب (س) سخنرانی نمی‌کردند بنی امیه در پایمال کردن خون امام حسین (ع) موفق می‌شد، گفت: شخصیت والای حضرت زینب (س) چکیده قیام عاشورا و حرکت انقلابی اهل بیت امام حسین (ع) است.

 

حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی ظهر امروز در همایش بزرگ زینبیون این شهرستان با اشاره به نقش و جایگاه حضرت زینب (س) در قیام امام حسین (ع) اظهار کرد: شخصیت والای حضرت زینب (س) چکیده قیام عاشورا و حرکت انقلابی اهل بیت امام حسین (ع) است.

وی با بیان این‌که حضرت زینب (س) نمونه کامل یک زن بصیر و ایثارگر است، گفت: حضرت زینب (س) سرپرست کاروان اسیران آل محمد(ص) و خطبه‌خوان کوچه‌های کوفه و مجلس یزید بود که با بصیرت و آگاهی از موقعیت زمانی با افشاگری خود تبلیغات چند ساله بنی امیه بر ضد آل محمد (ص) را خنثی کرد.

یعقوبی یادآور شد: حضرت زینب (س) در بارگاه یزید توانست با سخنرانی متبحرانه خود هدف قیام امام حسین (ع) را بیان کند و پیام عاشورا را به تمامی جهانیان برساند.

امام جمعه کاشمر با تاکید بر این‌که اگر حضرت زینب (س) سخنرانی نمی‌کرد بنی‌امیه در پایمال کردن خون امام حسین (ع) موفق می‌شد و کربلا در کربلا می‌ماند، خاطرنشان کرد: زنان مسلمان از صدر اسلام تاکنون در تمامی عرصه‌ها به خصوص میادین نبرد فرهنگی حضوری فعال داشتند و با خطبه تاریخی خود در مجلس یزید دودمان بنی امیه را بر باد دادند و فریاد آزادگی و عدالتخواهی آل محمد (ص) را در جهان هستی طنین‌انداز کردند.

وی با بیان این‌که قوام و ایستادگی همه فرایض متکی به اجرای صحیح فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است، تصریح کرد: هر یک از شخصیت‌های واقعه کربلا سمبل اعتقادات دینی مذهبی است و چکیده آن پس از اتمام جنگ از زبان حضرت زینب (س) بیان می‌شود.

یعقوبی وظیفه مسلمانان به خصوص زنان مسلمان را تبعیت از شخصیت انقلابی حضرت زینب (س) دانست و گفت: این حضرت در عین متانت و عصمت با شجاعت تمام از خون برادر و عزیزان خود دفاع کردند و مظلومیت کشتار آنها را زیر سوال می‌بردند.

 

فارس

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی