توافق علم با گزاره های دینی درجدیدترین تحقیقات علمی غرب: انسان از خاک آفریده شده است
موقعیت شما: موعود»مهدویت و آخرالزمان»مقالات مهدویت و آخرالزمان»معارف اسلامی»طب سنتی، طب اسلامی»توافق علم با گزاره های دینی درجدیدترین تحقیقات علمی غرب: انسان از خاک آفریده شده است

توافق علم با گزاره های دینی درجدیدترین تحقیقات علمی غرب: انسان از خاک آفریده شده است

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۶
امتیاز این گزینه
(3 آرا)

سایت های خبری رجیستر ، کریستین ساینس مونیور و دیلی میل اعلام کردند پژوهشگران می گویند به این کشف رسیده اند که حیات – یا هرچیزی که بدون آن زندگی ممکن نبود – از هیدروژل های باستانی خاک رس آفریده شده اند. هیدورژل دسته‌ای از مواد پلیمری با ساختار شبکه‌ای (پیوندهای عرضی فیزیکی یا شیمیایی) هستند که قابلیت تورم و جذب آب بالایی دارند.

 

این خبر می افزاید دکتر دان لو از دانشگاه کورنل ایالات متحده آمریکا می گوید ما متوجه شده ایم که در اوایل تاریخ زمین شناسی هیدروژل های خاک رس قدیمی بستر مناسبی برای واکنش های بیومولکولی و بیو شیمیایی ایجاد کرده اند .

دکتر لو وهمکارانش می گویند خاک رس باستانی ، بستر لازم برای رشدو تکثیر آمینو اسیدهای اولیه و هرچیزی شبیه به آن را فراهم کرده تا آنها نیز باعث بوجود آمدن حیات اولیه شوند و همان ها درنهایت در تشکیل ریزسازواره های (میکروارگانیسم ها) بسیار پیشرفته که در تشکیل انسان دست دارند ، کمک کرده اند.

در ادامه متن خبر آمده است: در تورات به خاک رس ، گردو غبار گفته می شود . قرآن نیز این یافته که انسان از گل و یا خاک رس آفریده شده است را تائید می کند و در یونان قدیم نیز آمده است که تایتان ، انسان را از خاک رس بوجود آورده است. متون دیگری از چین و مصر قدیم حاکی از همین نکته است .

این درحالی است که جامعه علمی یافته های دکتر لو و همکارانش را تائید کرده و  روز -7 نوامبر – این یافته علمی در مجله گزارش های علمی به چاپ رسید.

براساس گفته دانشگاه کورنل ، دکتر لو و همکارانش به طور اتفاقی و زمانی که روی تولید پروتئین های پیچیده برای استفاده در دارو کار می کردند به این نتایج دست یافته اند و از ابتدا قصد نداشت روی آفرینش انسان کار کنند.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی