غصب مسجد اول مسلمین به دلیل فراموشی غدیر است
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»غصب مسجد اول مسلمین به دلیل فراموشی غدیر است

غصب مسجد اول مسلمین به دلیل فراموشی غدیر است

چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۰۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری گفت: اگر غدیر در جامعه جاری بود و آن چه رسول اکرم(ص) آن را ابلاغ کرد، حاکم می‌شد،‌ امروز دو میلیون یهودی نمی‌توانستند قبله اول دو میلیارد مسلمان را غصب کنند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی شب گذشته در نشست کارکنان دفتر مقام معظم رهبری که در شبستان نجمه‌خاتون حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) برگزار شد، به تبیین جایگاه غدیر پرداخت.

وی با اشاره به این که خداوند ابلاغ ولایت علی‌ (علیه‌السلام) را مساوی با 23 سال تلاش شبانه‌روزی پیامبر(ص) در نشر اسلام قرار داده، گفت: اهمیت ولایت و رهبری جامعه اسلامی به اندازه‌ای بود که اگر پیامبر(ص) این پیام خداوند را ابلاغ نمی‌کرد، خط بطلانی بر 23 سال تبلیغ خود می‌کشید.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با مطرح کردن این پرسش که مگر مناقب و فضائل علی (علیه‌السلام) در دوران 23 سال تبلیغ پیامبر(ص) کم بیان شده بود؟ افزود: پیامبر اسلام(ص) بارها فضائل و مناقب امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) را بیان کرده بودند و مردم نسبت به آن بی‌اطلاع‌نبودند؛ آن چه در غدیر مطرح شد، مسئله امامت و ولایت بود که برای مردم ابلاغ نشده بود.

وی ولایت علی علیه‌السلام را استمرار رسالت پیامبر(ص) دانست و بیان داشت: پیامبر(ص) موظف به نظام‌سازی جامعه اسلامی شد و اهمیت آن به اندازه‌ای بود که عدم ابلاغ آن، عدم ابلاغ رسالت بود.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان این که رسول اکرم(ص)، تمدنی بزرگ در عربستان ایجاد کرد که دو امپراطوری بزرگ روم و ایران  را نابود کرد، گفت: متأسفانه غدیر به فراموشی سپرده شد و در سقیفه مهجور گردید. اگر غدیر در جامعه جاری بود و آن چه رسول اکرم(ص) آن را ابلاغ کرد، حاکم می‌شد،‌ امروز دو میلیون یهودی نمی‌توانستند قبله اول دو میلیارد مسلمان را غصب کنند.

وی به حاکم شدن شعاعی از غدیر در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و اظهارداشت: انقلاب اسلامی برگرفته از غدیر خم است که در آن، ولایت و امامت مسلمانان حاکم شد؛ این عظمت بزرگ و پرافتخار در جهان است.

*مواضع رهبری دغدغه‌ای بزرگ برای سیاست‌مداران جهان

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری افزود: امروز به برکت غدیر و انقلاب، جمهوری اسلامی ایران کشوری تأثیرگذار در مسائل جهانی است و مواضع رهبری نیز دغدغه‌ای بزرگ برای سیاست‌مداران جهان است. این در حالی بود که در گذشته کشورهای استکباری در کوچک‌ترین مسائل داخلی ایران، تعیین تکلیف می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: باید قدر این نعمت را بدانیم که آن چه پیامبر(ص) در غدیر خم بیان داشتند را مورد توجه قرار دهیم.

*خطبه غدیر مهجور مانده است

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی، همچنین به ضرورت توجه به خطبه غدیر و ترویج آموزه‌های آن در میان مردم اشاره کرد و گفت: ای کاش خطبه غدیر از نظر محتوا، فرهنگ و پیام آن در جامعه ما بیشتر نفوذ می‌یافت ولی متأسفانه این خطبه در جامعه ما مهجور مانده است.

حوزه

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی