شاهکار معماری اسلامی، جاذبه جدید گردشگری یمن شد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» شاهکار معماری اسلامی، جاذبه جدید گردشگری یمن شد

شاهکار معماری اسلامی، جاذبه جدید گردشگری یمن شد

پنجشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک کاخ تاریخی در یمن که از آن به عنوان شاهکار معماری اسلامی نام برده می‌شود، در هفته‌های اخیر به جاذبه جدید گردشگری این کشور تبدیل شده است.

به گزارش موعود به نقل از ایسنا، در شرایطی که با کاهش ناآرامی‌ها در مناطق مختلف یمن، روند بازگشت گردشگران به این کشور آغاز شده، یک کاخ تاریخی در این کشور که جزو شاهکار معماری اسلامی است، جاذبه جدید گردشگری این کشور شده است.

به گزارش عرب نیوز، این کاخ که «دارالحیار» نام دارد، در حومه بخش تاریخی شهر «صنعا»، پایتخت یمن و در نوک صخره‌ای در دره «وادی ظار» واقع شده است. کاخ دارالحیار که نگین بخش تاریخی صنعا محسوب می‌شود، در سال 1786 با الهام از کاخ‌های داستان‌های اسلامی به عنوان یک اقامتگاه تابستانی در هفت طبقه و با 35 اتاق ساخته شد و در حال حاضر به عنوان یک موزه روزانه میزبان هزاران گردشگر است.

صنعت گردشگری یمن در ماه‌های گذشته بیش از دیگر بخش‌های اقتصاد این کشور از ناآرامی هایی که در سال 2011 آغاز شده، صدمه دیده است. طبق گزارش‌های وزارت گردشگری یمن، این کشور در سال 2009 میزبان بیش از یک میلیون گردشگر بود که این امر درآمد 900 میلیون دلاری را وارد چرخه اقتصادی یمن کرد، اما حالا تعداد گردشگران یمن که بخش عمده جمعیت آن شرایط اقتصادی نامطلوبی داشته و زیر خط فقر زندگی می کنند، کاهش چشمگیری یافته، هر چند که پیش‌بینی‌ها از بازگشت گردشگران به این کشور در آینده نزدیک حکایت دارد.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی