امام مهدی ، گونه جديدى از حيات بشر را به ارمغان مى آورد !
موقعیت شما: موعود»مهدویت و آخرالزمان»مقالات مهدویت و آخرالزمان»امام مهدی (ع)»ظهور»ویژگی‌ها و چگونگی واقعة شریف ظهور»امام مهدی ، گونه جديدى از حيات بشر را به ارمغان مى آورد !

امام مهدی ، گونه جديدى از حيات بشر را به ارمغان مى آورد !

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۴۳
امتیاز این گزینه
(5 آرا)

به معناى واقعى كلمه ، گونه جديدى از زندگى توسط امام مهدى(عليه السلام) ، به وجود مى آيد ، چه در شناخت انسان از دنيا و خويش و چه در علوم و هدف حيات و شيوه و ابزار زندگى . امام به دانش هاى زمان خود ، 25 برابر مى افزايد و علوم ، پيشرفت چشمگيرى مى كند ; زندگى انسان دچار رشد و جهش بزرگى بر روى كره زمين و در تمامى قسمت ها مى شود .الخرائج  از امام صادق(عليه السلام) آورده است : دانش 27 جزء است . تمام علوم رسولان دو جزء است ، و مردم بجز آن دو جزء ، چيزى نمى دانند ; اما وقتى قائم قيام كند ، 25 جزء ديگر را نيز مى آورد و رواج مى دهد . دو جزء پيشين را نيز ضميمه مى كند و 27 جزء را رواج مى دهد . مختصر البصائر مى گويد : 27 حرف است

اين حديث ، گرچه ناظر به علوم پيامبران و رسولان است ، اما علاوه بر دانش معرفت خدا و رسالت و آخرت ، درباره علوم طبيعى نيز هست كه پيامبران اصول آن را به مردم آموخته اند و برخى درهاى آن را در برابر چشمان مردمان گشوده اند . ادريس(عليه السلام) به مردم خياطى آموخت . نوح(عليه السلام) نجارى و كشتى سازى ياد داد ، داوود و سليمان(عليهما السلام) زره سازى را ياد دادند و . . .

مقصود از علم حديث ، علوم دينى و طبيعى است و معنايش آن است كه نسبت علومى كه اكنون در اختيار مردم است ، با آنچه امام مى آموزد، دو به 25 است . مى توان تصور كرد كه وقتى اطلاعات و دانسته هاى دانش پزشكى و ارتباطات و فضا 25 برابر شود ، زندگى چگونه خواهد بود !

كمال الدين  از امام صادق روايت كرده است : وقتى امور به دست صاحب الامر بيافتد ، هرچه در زمين فرو رفته و ناپيداست ، بالا مى آيد و آشكار مى شود . هرچه بالا و ناپيداست ، پايين مى آيد و معلوم مى گردد و دنيا برايش مانند كف دست مى شود . اگر در كف دست يكى از شما مويى باشد ، آن را نمى بيند !! اثبات الهداة 3/494 وبحار 52/328 .

صدوق روايت كرده است : ستونى از نور از زمين به طرف آسمان نصب مى شود كه امام اعمال بندگان را در آن مى بيند . روايت شده است كه زير صخره اى از اهرام مصر ، علومى پنهان است كه پيش از امام(عليه السلام) احدى بدان دست نمى يابد . ( كمال الدين /565 ) .

امام صادق(عليه السلام) فرمود : در زمان قائم(عليه السلام) مؤمنى كه در شرق است ، برادرش را كه در غرب است مى بيند . و آن كه در غرب است ، برادرش را در شرق مى بيند

امام باقر(عليه السلام) فرمود : گويا ياران قائم را مى بينم كه بر تمام شرق و غرب چيره مى شوند و همه چيزها تحت فرمان آنهاست ، حتى درندگان زمين و پرندگان و تمام اشيا در پى رضايت آنان هستند . قطعه زمينى بر زمين ديگر فخر مى فروشد كه امروز مردى از ياران قائم پا بر من نهاد ! كمال الدين 2/673 ، اثبات الهداة 3/494 ، بحار 52/327 .

امام باقر(عليه السلام) فرمود : وقتى قائم قيام كند ، خدا قدرت شنوايى و بينايى شيعيانمان را زياد مى كند ، طورى كه ميان شان پيك و پست نخواهد بود . با هر كسى سخن گويند ، مى شنود و او را مى بينند ، در حالى كه در جاى خود است ! كافى 8/241 ، خرائج 2/840 ، بحار 52/236 .

به نقل از دلائل الامامه  : وقتى قائم قيام كند ، افرادى را به مناطق مختلف زمين ، مى فرستد . . . به آنان مى فرمايد : دستور العملت در كف دستت است ; هر چه مى بينى ، بدان عمل كن !

مقصود معجزه و كرامت ، يا به كارگيرى ابزار پيشرفته است .

1 نظر

  • لینک نظر گناهکار جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۰۳:۰۳ نوشته شده توسط گناهکار

    احتمالا منظور به کار گیری ابزار پیشرفته است،
    چونکه گفته شده دانش 25برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی