بايد غده هاى سرطانى را ريشه كن كرد

بايد غده هاى سرطانى را ريشه كن كرد

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۲۶
امتیاز این گزینه
(3 آرا)

در نگاه اوّل ، به نظر مى رسد كه پاكسازى زمين از ستم و ريشه كن كردن طاغوت و ستمگران ، امرى غير ممكن باشد و زمين و مردمانش به شنيدن ناله و آه ستمديدگان عادت كرده باشند ، حتى دادرسى براى آنها پيدا نمى شود ، و نيز به وجود ستمگران عادت كرده اند ، چون زمين هيچ وقت از وجود آنان خالى نبوده است . اينها مانند درخت شومِ ريشه دارى هستند كه هر شاخه اى از آن قطع و بريده شود ، شاخه هاى ديگرى مى روياند ! اما خداى دانا و حكيم كه زندگى را بر اساس نبرد حق و باطل و خير و شر بنا نهاده ، براى هر چيز حد و مرزى قرار داده است ; براى ستم و ستمگرى در روى زمين هم نقطه پايانى قرار داده است

 

. در تفسير آيه : « مجرمان از چهره هاى شان شناخته مى شوند و آن گاه آنها را از موهاى پيش سر و پاهاى شان مى گيرند ( و به دوزخ مى افكنند »(رحمن/44 .) به نقل از امام صادق(عليه السلام) آمده است : خدا مجرمان را مى شناسد ، اما اين آيه درباره قائم نازل شده است كه آنها را از چهره هايشان مى شناسد ; او و يارانش ، آنان را با شمشير مى زنند . ( الغيبة نعمانى /127 ) .

برخى معتقدند سياست امام مهدى(عليه السلام) در نابودى ستمگران ، سختگيرانه ، خشن و زياده روى در اعدام است اما بايد گفت : عمل جراحى ، ضرورتى براى پاكسازى دنيا از وجود ناپاك ظالمان است ! بدون اين عمل نمى توان ستم را از روى زمين ريشه كن كرد .

در صورتى كه امام(عليه السلام) با آنان به نرمى و گذشت رفتار كند ، ريشه توطئه هاى جديدشان از بين نمى رود ; ستمگران سركش ، غده هاى سرطانى هستند كه براى نجات حيات بشر مى بايد آن را ريشه كن كرد .

چيزى كه موجب اطمينان خاطر مى شود آن است كه چنين سياستى حتى توسط پيامبر مهربان و بخشنده هم اجرا مى شده است . خدا به امام مهدى قدرت شناخت مردم را مى دهد ، چرا كه او توسط پروردگار هدايت شده و با نور خدا مى نگرد ، پس اشخاص خوب و بد را شناخته و مى داند دوا و چاره آنها چيست . وى كسى را كه شايستگى و اميد به هدايت و رستگارى وى وجود دارد را اشتباهى نمى كشد . او مانند حضرت خضر است كه خدا درباره اش فرمود : « آتيناه رحمة من عندنا وعلمناه من لدنّا عِلْماً » ( كهف/65 )

حضرت خضر همراه امام مهدى(عليه السلام) ظهور مى كند و وزير او مى شود . احاديث شريف تصريح دارد كه امام مهدى مى بايست كه بجنگد ، چرا كه ريشه كنى ستم بدون آن ممكن نيست ، همچنين از آن رو كه شورشيان خيلى زود دست به ناسازگارى بر ضد امام مى زنند ، نبرد با آنان گريز ناپذير است .

در الغيبه نعمانى به نقل از مفضل بن عمر آمده است : ابوعبدالله(عليه السلام) از قائم(عليه السلام) ياد كرد و فرمود : اميدوارم امورش سهل و آسان باشد ، فرمود : چنين نخواهد شد مگر پس از چشيدن كشتار و سختى ها !
بحار  از بشير نبال كه در آن به نقل از معصوم(عليه السلام) آمده است : سوگند به خدايى كه جانم در دست اوست ! اگر عفو پايدار و هميشگى بود ، براى رسول خدا چنين حكم مى شد ( به رغم آن كه دندان هاى جلويش خونى شد و صورتش زخمى گرديد ) اما هرگز چنين نخواهد بود . قسم به خدايى كه جانم در دست اوست ! بايد ما و شما كشتار و سختى ها را بچشيم ! به نقل از آن اثبات الهداة 3/543 ; بحار 52/356 .

الغيبه نعمانى  از امام صادق(عليه السلام) آورده است : امورى در جنگ مهدى(عليه السلام)ديده مى شود كه در نبردهاى رسول خدا ديده نشد ! رسول الله با مردمى جهاد كرد كه سنگ هاى حكّاكى شده و چوب هاى تراشيده و نقش دار را مى پرستيدند اما قائم وقتى با مردم روبرو شود ، كتاب خدا را بر ضد او تأويل كرده و بر آن اساس با ايشان مى جنگند !

نعمانى از فضيل بن يسار آورده است كه شنيدم ابوعبدالله(عليه السلام) فرمود : وقتى قائم ما قيام كند ، به سبب نادانى مردم ، با امورى سخت تر و بدتر از آنچه رسول خدا به سبب جهل جاهلان ديد ، روبرو خواهد شد .

پرسيدم : چگونه ؟ فرمود : رسول الله با مردمى روبرو بود كه سنگ و صخره و تخته و چوب مى پرستيدند اما قائم با مردمى مواجه شود كه همگى بر ضد ايشان كتاب خدا را تأويل كرده و با قرآن ، عليه ايشان دليل مى آورند .

سپس امام افزود : اما به خدا سوگند ! عدالت مهدى ، تا درون خانه هايشان وارد خواهد شد ، چنان كه گرما و سرما وارد خانه مى شود

2 نظر

  • لینک نظر محمد حیدری دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۲۱ نوشته شده توسط محمد حیدری

    امیرعالم و سلطان دین صاحب زمان است شکوه آل احمد در جهان صاحب زمان است

  • لینک نظر رقیه چمانی يكشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۰ نوشته شده توسط رقیه چمانی

    سلام
    قشنگ بود به امید ظهور هر چه سریعترش

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی