پگاسوس جاسوس افزار اسرائیلی

پگاسوس جاسوس افزار اسرائیلی

سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

پس از افشاگری رسانه‌ها درباره جاسوس‌افزار صهیونیستی«پگاسوس» و تلاش رسانه‌های اسرائیلی برای تبرئه تل‌آویو و نسبت دادن این رسوایی به بخش خصوصی، روزنامه صهیونیستی از دخالت تل‌آویو در این امر پرده برداشت.

در پی جنجال جاسوس‌افزار شرکت صهیونیستی «ان‌اس‌اُ» موسوم به «پگاسوس»، «یوسی ملمن» تحلیلگر روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص»، امروز (سه‌شنبه)، در گزارشی به مسئله فروش تسلیحات و تجهیزات جاسوسی صهیونیستی به کشورهای جهان پرداخت.

روزنامه الکترونیکی «رأی الیوم» با استناد به گزارش مذکور نوشت که برخلاف باقی تحلیلگران مرتبط با تشکیلات امنیتی تل‌آویو، گزارشِ یوسی ملمن به مثابه ذبح گاو مقدس است (افشای چیزی که باید از آن حفاظت شود) به نحوی که وی عنوان کرده است تشکیلات رسمی در رژیم اشغالگر فقط مسئول افزایش فروش تسلیحات اسرائیلی به کشورهاست و اتهام‌زنی به شرکت‌های خصوصی چیزی جزء تلاش برای گمراه کردن دیگران نیست.

رسانه‌های مختلفی از جمله «واشنگتن پُست»، «لوموند»، «گاردین» اخیرا فاش کردند که جاسوس‌افزار پگاسوس به برخی از کشورها از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی فروخته شده و از آن برای هک اطلاعات گوشی چندین شخصیت مهم در سطح جهان استفاده شده است.

تحلیلگر هاآرتص در گزارشش که امروز منتشر شده، خبر داده که مالکان شرکت تولیدکننده و فروشنده جاسوس‌افزار پگاسوس تفاوتی با مابقی افرادی که در فلسطین اشغالی از راه فروش تکنولوژی‌های پیشرفته درآمدزایی می‌کنند، ندارد. با این حال، آن‌ها ارزشی برای مخدوش شدن وجهه سرزمین‌ اشغالی در جهان قائل نیستند بویژه پس از آنکه برخی رسانه‌ها در جهان و در فلسطین اشغالی گزارش دادند که شرکت‌های صهیونیستی به کشورهای دیکتاتوری مثل مکزیک سلاح می‌فروشند.

رأی الیوم با اشاره به اینکه ملمن یکی از تحلیلگران نزدیک به تشکیلات امنیتی تل‌آویو است، به نقل از هاآرتص خبر داد که شرکت سوئیسی موسوم به «Asia Global Technology» را یک بازرگان صهیونیست به نام «متی کوخاوی» اداره می‌کند که برنده‌ معامله‌ای چند میلیون دلاری برای حفظ امنیت داخلی در کشور امارات شده است.

وی اضافه می‌کند که «ایتان بن الیاهو» فرمانده اسبق نیروی هوای رژیم صهیونیستی زمانی در این شرکت فعالیت داشته است؛ شرکتی که فرماندهان بلندپایه سابق شاباک (دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) و «آمان» (سازمان ضد اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی) به کار گرفته است.

ملمن در گزارش مذکور اشاره می‌کند که هدف تل‌آویو از فروش تسلیحات، کسب سود و روابط دیپلماتیک با کشورهای جهان سوم است و طبق اظهارات او، تل‌آویو دَه درصد تجارت جهانی تسلیحات  را در اختیار دارد و درآمدهای بسیای از راه معاملات تسلیحاتی و سود حاصل آن‌ها به جیب می‌زند. با این حال، وی می‌گوید که تل‌آویو آسیبی را که این اقدامات به وجه‌اش وارد می‌کنند، در نظر نمی‌گیرد تا جایی که امروز به داشتن روابط با رژیم‌های استبدادی که حقوق بشر را زیر پا می‌گذارند، شناخته می‌شود.

تحلیلگر هاآرتص در بخش دیگری از گزارش خود اطلاعات مهمی درباره یک شرکت امنیتی صهیونیستی ارائه می‌کند که از بسیاری از نهادهای عربی محافظت می‌کند و برای بسیاری از مقامات عرب محافظ شخصی می‌فرستد. از سوی دیگر، شرکتی موسوم به «G۴S» در کشورهای عربی مستقر است و از اشغالگران پشتیبانی می‌کند.

بر اساس گزارش رأی الیوم، در عین حال، روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارانوت» اخیرا در یکی از گزارش‌های خود فاش کرده است که یکی از شرکت‌های امنیتی رژیم صهیونیستی به برخی از نیروها و نگهبانان چاه‌های نفت و مواضع حساس امنیتی در امارات آموزش نظامی می‌دهد به نحوی که این روزنامه تصاویر برخی از این مربیان را با نام‌هایی اروپایی و غربی مستعارشان منتشر کرده است؛ آن از بیم آنکه هویت این افراد فاش نشود و زندگی‌شان به خطر نیفتد.

رأی الیوم در بخش دیگری از این گزارش خاطر نشان می‌کند که «دوبی لاوی» رئیس بخش نظارت بر صادرات امنیتی در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اخیرا اذعان کرده است که تل‌آویو به برخی از کشورهای غیردموکراتیک تسلیحات صادر کرده است؛ کشورهایی که غالبا در آن‌ها حقوق بشر زیر پا گذاشته می‌شود و کشتار نژادی صورت می‌گیرد.

این روزنامه در ادامه نوشت که داده‌های وزارت جنگ رژیم صهیونیستی حکایت از دارد که صادرات نظامی تل‌آویو در مقایسه با سال‌های پیشین در سال ۲۰۱۶ به نسبت چهارده درصد افزایش داشته است.
منبع: فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی