الکاظمی: نیازی به نیروهای رزمی آمریکا نداریم

الکاظمی: نیازی به نیروهای رزمی آمریکا نداریم

دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نخست‌وزیر عراق با اشاره به اینکه کشورش نیازی به حضور نیروهای رزمی آمریکا ندارد، گفت: ایران برای سازندگی و ثبات عراق تلاش می‌کند.

"مصطفی الکاظمی" نخست وزیر عراق در آستانه سفر به واشنگتن گفت: هدف از سفرم به آمریکا پایان دادن به حضور نیروهای رزمی آمریکا در عراق است، زیرا نیروهای ما آماده شده‌اند.

وی در گفت‌وگو با شبکه الحدث، اظهار داشت: هدف از سفرم به آمریکا تنظیم روابط واشنگتن و بغداد و خروج نیروهای رزمی از عراق است.

الکاظمی، درباره اوضاع امنیتی در عراق گفت: دولت مسئول حفظ حاکمیت عراق است و باید از نمایندگی‌های دیپلماتیک محافظت کند.

نخست‌وزیر عراق گفت که کشورش گام‌هایی واقعی برای حفاظت از نمایندگی‌های دیپلماتیک اتخاذ کرده و شمار زیادی از کسانی که به این نمایندگی‌ها حمله کرده‌اند دستگیر شده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ایران برای ساخت عراق و ثبات این کشور تلاش می‌کند گفت که به دعوت مقامات ایرانی برای سفر به تهران لبیک خواهد گفت.

طبق اعلام کاخ سفید، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا چهارم مرداد میزبان الکاظمی نخست‌وزیر عراق خواهد بود.

نیروهای اشغالگر آمریکا در چند پایگاه در مناطق مختلف عراق مستقر هستند که بزرگترین پایگاه آنها «عین الاسد» در استان «الانبار» در غرب این کشور است.

پارلمان عراق با صدور مصوبه‌ای بر لزوم خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور تأکید کرده است. مردم عراق نیز در مناسبت‌های مختلف مخالفت خود را با اشغالگری آمریکا ابراز داشته و تلاش‌های واشنگتن برای متوسل شدن به هر دستاویزی به‌منظور بقای بیشتر در خاک کشورشان را رد و محکوم کرده‌اند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی