وزارت دفاع آمریکا بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک را قطع کرد

وزارت دفاع آمریکا بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک را قطع کرد

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزارت دفاع آمریکا بامداد شنبه اعلام کرد که بودجه ۲.۲ میلیارد دلاری دیوار مرزی مکزیک را قطع کرده و از آن برای ساخت و سازهای نظامی در ایالت‌های مختلف استفاده خواهد شد.


دولت جو بایدن رییس جمهوری آمریکا، در راستای برنامه‌های تنظیم شده بودجه ۲.۲ میلیارد دلاری که دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا از بودجه پنتاگون برای ساخت دیوار مرزی مکزیک گرفته بود را به وزارت دفاع بازگرداند.

بایدن اختصاص بودجه دفاعی کشور به دیگر پروژه‌هایی مانند ساخت دیوار مرزی را اتلاف هزینه و بودجه می‌داند.

جان کربی سخنگوی پنتاگون نیز با تایید برگرداندن بودجه دیوار مرزی مکزیک به وزارت دفاع آمریکا گفت: این بودجه صرف ساخت بیش از ۶۰ مقر نظامی در ۱۱ ایالت مختلف خواهد شد.

بایدن در دی ماه سالجاری بلافاصله پس از پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ و ورود به کاخ سفید دستور توقف ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک را صادر کرد.

به گزارش ایرنا، ترامپ برای پیشبرد سیاست‌های ضد مهاجرتی خود در سال ۲۰۱۹، بخشی از بودجه ارتش و پنتاگون را برای ساخت دیوار مرزی مکزیک که به میراث وی معروف است اختصاص داد.

ترامپ حتی پس از مخالفت کنگره برای تامین اعتبار این دیوار از اختیارات اضطراری رییس جمهوری آمریکا استفاده کرد و مبلغ یاد شده در بودجه ارتش را به این امر اختصاص داد.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی