تبدیل مساجد و مراکز اسلامی هند به مراکز نگهداری بیماران کرونایی

تبدیل مساجد و مراکز اسلامی هند به مراکز نگهداری بیماران کرونایی

شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

با افزایش آمار مبتلایان کرونا در هند، در اقدامی انسان دوستانه، مسلمانان این کشور مساجد و مدارس خود را به مرکز نگهداری بیماران کرونایی اختصاص داده اند.

با افزایش روزانه آمار مبتلایان به کرونا در هند، مسلمانان این کشور به فکر افتاده و بخشی از مساجد و مدارس دینی را به مراکز نگهداری بیماران کرونایی اختصاص دادند.

هند در میان کشورهای آسیایی آمار مبتلایان روزانه آنان به کرونا بیش از 300 هزار نفر است که این آمار مبتلایان بی سابقه بوده است و نظام بهداشتی آنان را به دلیل کمبود تخت در بیمارستان ها، اکسیژن و دارو با مشکل مواجه کرده است.

همین امر و بحران به وجود آمده باعث شد تا سازمان های اسلامی در ماه مبارک رمضان به فکر کمک به بیماران کرونایی باشند.

در ایالت گوجارات غربی مسئولان مرکز اسلامی «دار العلوم» مرکز خود را به بیماران کرونایی اختصاص دادند و آن را به دستگاه اکسیژن مجهز کردند.

مفتی عارف عباس، مدیر این مرکز اسلامی گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا، نیاز خانواده ها به بیمارستان افزایش یافته است و برای همین این مرکز برای کمک به مردم اختصاص دادیم.

وی افزود: از آغاز هفته گذشته این مرکز به معالجه بیماران کرونایی می پردازد و بخشی از یک مسجد در این منطقه نیز به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

عرفان شیخ، یکی از اعضای کمیته این مسجد گفت: در این مسجد 50 تخت فراهم شده و از پزشکان نیز برای کمک به بیماران دعوت کردیم به این مسجد بیایند و دستگاه های اکسیژن نیز تهیه شده است.

در دهلی نو نیز بیمارستان ها با کمبود دستگاه اکسیژن رو به رو شده اند و علمای دین نیز مراکزی را به درمان بیماران کرونایی اختصاص داده اند.

همچنین گروه های مسلمان هند نیز از طریق تلفن به خانواده هایی که به این دستگاه نیاز دارند، کمک می کنند. مصعب قاضی، سخنگوی سازمان دانشجویان مسلمان در هند نیز گفت: از هفته گذشته امداد رسانی ما به مردم آغاز شده است و 30 نفر شبانه روز به بیماران خدمت می کنند.

بسیاری از افراد نیز اکسیژن رایگان در اختیار خانواده ها برای بیماران کرونایی قرار می دهند.

بنابراین گزارش، تا عصر روز جمعه 18 میلیون و هفتصد نفر در هند به کرونا مبتلا شده اند و بیش از 208 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام
منبع: شبستان

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی