سفیر ایران: ابتکار‌ سعودی در یمن، پروژه جنگ دائم و ادامه اشغال و جنایات جنگی است

چهارشنبه ۰۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۷
امتیاز این گزینه
(1 رای)

سفیر ایران در صنعاء در توئیتی نوشت: ابتکار‌ سعودی در یمن پروژه جنگ دائم و ادامه اشغال و جنایات جنگی است و پایان جنگ ‌نیست.


حسن ایرلو» سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعاء بامداد امروز (چهارشنبه) چهارم فروردین ماه در توئیتی با اشاره به ابتکار اخیر عربستان سعودی درباره یمن نوشت: ابتکار‌ سعودی در یمن پروژه جنگ دائم و ادامه اشغال و جنایات جنگی است و پایان جنگ نیست.

وی یادآور شد: ابتکار واقعی یعنی:‌ توقف جنگ به طور کامل، برداشتن محاصره کامل، پایان دادن به اشغالگری و خروج نیروهای نظامی سعودی و عدم حمایت از مزدوران و تکفیری ها با پول و سلاح و گفتگوی سیاسی یمنی ها بدون هیچ گونه دخالت خارجی.

به گزارش فارس، وزیر خارجه عربستان سعودی بعد از شش سال جنگ علیه یمن مدعی شد که ریاض ابتکارعملی برای پایان دادن به این جنگ آماده کرده است.

خبرگزاری رسمی سعودی (واس) دوشنبه به نقل از «فیصل بن فرحان» گزارش داد که عربستان سعودی در این ابتکار عمل به دنبال آتش‌بس در یمن است مشروط بر اینکه دولت نجات ملی این کشور که انصارلله نیز بخشی از این دولت است، با آن موافقت کند.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصار الله و رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی در مذاکرات به این طرح عربستان واکنش نشان داد و گفت که طرح سعودی‌ها جدید نیست.‌او در توئیتی نوشت: «عربستان، خود بخشی از تجاوز به یمن است. هر طرحی که این نکته را در نظر نگیرد که یمن در معرض تجاوز و محاصره قرار گرفته، غیرجدی است و چیز جدیدی ندارد.

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در سالگرد تهاجم ائتلاف به رهبری سعودی به یمن، بار دیگر اعلام کرد که بحران یمن، راه حل نظامی ندارد.