تظاهرات علیه فروش تسلیحات فرانسوی به عربستان و امارات در پاریس

يكشنبه ۰۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سازمان عفو بین‌ الملل تظاهراتی را در پاریس، پایتخت فرانسه علیه فروش تسلیحات فرانسوی به عربستان و امارات برگزار کرد.

سازمان عفو بین‌الملل در این تظاهرات از مقام های فرانسه خواست، صادرات تسلیحات به عربستان و امارات که ناقض حقوق بشر در یمن هستند، ممنوع کنند.

تظاهرکنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون "دورویی فرانسه" و "یمن نمی‌تواند صبر کند"، جایگاه اتخاذ شده از سوی فرانسه در قبال جنگ ائتلاف سعودی ضد یمن را محکوم کردند.

سایت سازمان عفو بین الملل اعلام کرده که تظاهرات با هدف محکوم کردن فروش غیرقانونی تسلیحات از سوی فرانسه قرار است هر پنجشنبه در ساعت 12:30 به وقت محلی در میدان جمهوری پاریس برگزار شود.

سازمان های بین المللی و نهادهای حقوق بشری تاکنون بارها از بریتانیا، فرانسه، آمریکا، آلمان و دیگر کشورهای حامی ائتلاف متجاوز سعودی خواسته ا‌ند، صادرات تسلیحات به عربستان و امارات را متوقف کنند.

ائتلاف متجاوز سعودی از سلاح های غربی برای کشتار مردم مظلوم یمن استفاده می کند.

عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر از 25 مارس 2015، اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

این تجاوز نظامی تاکنون ده ها هزار کشته و زخمی و میلیون ها آواره بر جای گذاشته و به ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌ های واگیردار در این کشور محروم منجر شده است.