نشست مجازی کاردینال مسیحی و حجت‌الاسلام شیعه و نماینده مسلمانان آمریکای شمالی

نشست مجازی کاردینال مسیحی و حجت‌الاسلام شیعه و نماینده مسلمانان آمریکای شمالی

چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

پس از دیدار پاپ با آیت الله سیستانی، هم اکنون یک کاردینال مسیحی و حجت الاسلام کشمیری از سوی مسلمانان آمریکایی در گفت‌وگویی مجازی این نشست را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

پس از دیدار پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان با مرجع عالی‌قدر شیعه، آیت الله سیستانی در عراق، هم‌اکنون یک کاردینال مسیحی و یک مقام دینی از سوی مسلمانان آمریکای شمالی در گفت‌وگویی مجازی شرکت خواهند کرد.

کاردینال ویلتون گرگوری و حجت‌الاسلام سید م.ب. کشمیری در تاریخ ۱۷ مارس در مورد دیدار اخیر پاپ فرانسیس با آیت الله علی سیستانی (در ۶ مارس) در عراق یک بحث مجازی برگزار می‌کنند.

سید کشمیری، نویسنده و مدرس، به عنوان نایب رئیس و مدیر امور دینی در انجمن امام مهدی (ع)، به عنوان رابط دفتر آیت الله سیستانی در آمریکای شمالی ، فعالیت می‌کند.

گفتنی است آیت الله سیستانی و پاپ پس از دیدار خصوصی ۴۵ دقیقه‌ای در ادامه سفر پاپ به عراق‌، بیانیه‌هایی را صادر کردند. آیت الله سیستانی، که ۹۰ ساله است و بیشتر درخواست‌ها را برای جلسات رد می‌کند ، در این ملاقات کوتاه، بر لزوم همکاری رهبران مذهبی جهان برای بازخواست «قدرت های بزرگ» تأکید کرد. وی از آنها خواست «به خرد و دانش» اولویت بدهند، زبان جنگ را نپذیرند و منافع شخصی خود را نسبت به حقوق مردم برای زندگی در آزادی و عزت گسترش ندهند.

واتیکان گفت که پاپ فرانسیس ، «بر اهمیت همکاری و دوستی در میان جوامع مذهبی تأکید کرد تا با احترام متقابل و گفت‌وگو، آنها بتوانند به خیر عراق ، منطقه و تمام بشریت کمک کنند.»

وب سایت انجمن امام مهدی (ع) سید کشمیری را چنین توصیف می‌کند: «شخص اصلی مسئولیت نظارت و هماهنگی بر کلیه فعالیت‌هایی که مستلزم تأیید یا تصویب یک مرجع دینی از قبیل احکام دینی‌، تحصیلات و حقوق مربوط به آمریکای شمالی است. وی به طور فعال در حال سازماندهی امور شیعیان در آمریکای شمالی در زمینه‌های مربوطه مانند عبادت‌، ازدواج، طلاق، وصیت، ارث و سایر موارد حقوقی شرعی ضمن رعایت قوانین این کشور است. علاوه بر این ، او اغلب به ایالات مختلف سفر می‌کند تا ارتباطات بین مراکز مختلف اسلامی را ایجاد کند تا از طریق شبکه سازی وحدت ایجاد کند.

انتهای پیام
منبع: حوزه نیوز

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی