کوزوو سفارتش را به قدس منتقل می‌کند

کوزوو سفارتش را به قدس منتقل می‌کند

يكشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که کوزوو فردا دوشنبه سفارتش را به قدس منتقل می‌کند.

رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند که کوزوو فردا دوشنبه، ۲۵ اسفند سفارت خود را در قدس افتتاح خواهد کرد تا سومین کشور دنیا و اولین کشور با اکثریت جمعیت مسلمان باشد که سفارت خود در فلسطین اشغالی را به شهر قدس منتقل می‌کند.

روزنامه اسرائیل هیوم گفت که مراسم افتتاح سفارت، دوشنبه با مشارکت شماری از دیپلمات‌های ارشد دو طرف انجام خواهد شد.

رژیم صهیونیستی اوایل فوریه گذشته(نیمه بهمن‌ ۹۹) توافقنامه‌ای را برای برقراری روابط دیپلماتیک با کوزوو امضا کرد، آن هم طی مراسمی رسمی که به شکل مجازی و از طریق برنامه زوم و با حضور گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و ملیزا هارادیناج، وزیر امور خارجه کوزوو انجام شد و در آن از تابلوی سفارت کوزوو هم رونمایی شد.


دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دسامبر ۲۰۱۷ قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و سفارت آمریکا در قدس در ماه مه ۲۰۱۸ هم‌زمان با هفتادمین سالروز آنچه اعلام استقلال رژیم صهیونیستی خوانده می‌شود، افتتاح شد.

اما دومین کشوری که سفارت خود را در فلسطین اشغالی به قدس منتقل کرد گواتمالا بود.

کوزوو پس از اعلام استقلال خود در سال ۲۰۰۸ از صربستان، تلاش می‌کند تا کشورهای مختلف جهان آن را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت بشناسند.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان پیش از این تأکید کرده بود که کوزوو با نادیده گرفتن قوانین بین‌المللی و نقض صریح و آشکار آن تصمیم انتقال سفارت خود به قدس را اتخاذ کرده است.

این در حالی است که آندری بابیش، نخست‌وزیر جمهوری چک نیز روز پنجشنبه رسماً دفتر دیپلماتیک این کشور را در قدس اشغالی افتتاح کرد که موج محکومیت فلسطینی‌ها و اتحادیه عرب را با آن به همراه داشت.
انتهای پیام
منبع: خبرگزاری قرآنی

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی