بازداشت روحانی عربستان به دلیل حمایت از فلسطین

بازداشت روحانی عربستان به دلیل حمایت از فلسطین

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به دلیل حمایت از وی از اهداف فلسطین و محكومیت شدید از تلاش های عربستان برای عادی سازی روابط دیپلماتیک با رژیم اسرائیل پس از سال ها تماس های مخفی ، دستگیر كردند.

به نقل از پرس تیوی،  مقامات سعودی ، فرزند یک روحانی برجسته مخالف زندانی را به دلیل حمایت از وی از اهداف فلسطین و محكومیت شدید از تلاش های عربستان برای عادی سازی روابط دیپلماتیک با رژیم اسرائیل پس از سال ها تماس های مخفی ، دستگیر كردند.

گروه حقوق بشر زندانیان سیاسی ، که یک سازمان غیردولتی مستقل است و از حقوق بشر در عربستان سعودی حمایت می کند ، در پستی در صفحه رسمی توییتر خود اعلام کرد که مقامات سعودی عبدالعزیز العوده را بازداشت کرده اند.

این گروه افزود: این بازداشت به وضوح نشان می دهد که محکومیت عادی سازی روابط با رژیم تل آویو و پشتیبانی از اهداف فلسطین ، فعالان را در پشت میله های زندان قرار خواهد داد.

در 10 اکتبر ، دادگاه به اصطلاح کیفری تخصصی در ریاض ، محاکمه روحانی 62 ساله را تا 30 اکتبر بدون موکول موکول کرد.

روزنامه عربستان سعودی اوكاز به زبان عربی در 4 سپتامبر 2018 گزارش داد كه دادستان های عمومی سعودی 37 فقره دادخواست علیه شیخ اودا را تراز كرده اند و حتی خواستار اعدام وی بودند.

مقامات سعودی این روحانی را در 7 سپتامبر سال گذشته بازداشت و از آن زمان تاکنون او را در سلول انفرادی نگه داشته اند. مقامات نیز ممنوعیت سفر را برای اعضای خانواده وی نیز وضع كرده اند.

شبستان

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی