افزایش گرایش به اسلام در فرانسه پس از حملات شارلی ابدو

افزایش گرایش به اسلام در فرانسه پس از حملات شارلی ابدو

چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

کمتر کسی در فرانسه فکر می کرد که پس از حملات خونین شارلی ابدو و موج اسلام هراسی پس از آن، گرایش به دین مبین اسلام در این کشور اینقدر افزایش یابد. امامان مساجد و مراکز اسلامی در سرتاسر فرانسه در جدیدترین گزارش خود و طبق آمار مراسمی که برای ادای شهادتین و پذیرفتن دین اسلام برگزار کرده اند خبر از افزایش گروندگان به اسلام در فرانسه داده اند.


به گزارش موعود به نقل از شفقنا_onislam، یکی از جوانان فرانسوی که به تازگی به اسلام گرویده درگفتگو با شبکه RTL می گوید من مسلمان شده ام چون فهمیدم اسلام آنی نیست که در رسانه ها تبلیغ می شود؛ من مسلمان شدم چون خواستم به همه نشان دهم دین ما در رسانه های فرانسوی به درستی نشان داده نمی شود.

این گزارش می افزاید پس از حملات شارلی ابدو در پاریس تنها در مسجد بزرگ این شهر 40 نفر شهادتین ادا کرده و به دین مبین اسلام گرویده اند. این درحالی است که این مسجد در همین بازه زمانی در سال گذشته تنها پذیرای 22 نفر بوده و این حاکی از افزایش 50 درصدی گروندگان به اسلام است.

تعداد کسانی که به دین اسلام گرویده اند در دو شهر "استراسبورگ" و "آبرویلر" نیز افزایش چشمگیری داشته است. "لیون" نیز با افزایش 20 درصدی گروندگان به اسلام مواجه بوده است.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی