قرائت قرآن با آرامش و ترتیل، در روح انسان اثر می گذارد "آیت‌الله سبحانی"

قرائت قرآن با آرامش و ترتیل، در روح انسان اثر می گذارد "آیت‌الله سبحانی"

چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۴
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی گفت: قرآن خواندن اگر مثل ورد صوفی‌ها باشد اثری در روح انسان نمی‌گذارد اما اگر قرائت «علی وجه الترتیل» باشد و آرام آرام خوانده شود آنگاه در روح انسان اثرگذار خواهد بود.

 

این مرجع تقلید امروز در انتهای درس خارج اصول خود در مسجد اعظم با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: ایشان فرمودند بهترین شما کسانی هستند که قرآن را دقیقا بخوانند و دقیقا هم آموزش دهند.

او افزود: قرآن خواندن اگر مثل ورد صوفی‌ها باشد اثری در روح انسان نمی‌گذارد اما اگر قرائت «علی وجه الترتیل» باشد و آرام آرام خوانده شود آنگاه در روح انسان اثرگذار خواهد بود.

آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه انسان پس از این نوع قرآن خواندن در خود احساس معنویت می‌کند گفت: بهتر است هر روز سوره «یس» را بخوانید و وقتی به آیه «سلام قول من رب الرحیم» رسیدید، آن را با توجه بیشتری قرائت کنید.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: امام رضا(ع) در هر ماه سه قرآن را ختم می‌کردند، هر روز سه جزء می‌خواندند و به این ترتیب در هر 10 روز یک ختم قرآن داشتند.

او خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم در مدارج کمال و عرفان گام برداریم باید از طریق قرائت قرآن و آن هم آرام آرام گام برداریم زیرا این امر موجب افزایش معنویت می‌شود.

آیت الله سبحانی در خاتمه با بیان اینکه گروه‌هایی در برخی کشورها مشکلات زیادی برای شیعیان به وجود می‌آورند گفت: از خداوند می خواهیم شر این گروه‌ها و آزار و اذیت آنها را از سر شیعیان و مسلمانان کم کند.

______

شفقنا

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی