دلیل شیعه شدن عالم وهابی

دلیل شیعه شدن عالم وهابی

شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۷
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

عصام‌العماد، روحانی وهابی شیعه شده در یکی از مراسم‌های فاطمیه‌ای که حضور داشت مهم‌ترین عامل گرایشش به تشیع را مظلومیت حضرت زهرا(س) دانست و گفت: برای وهابیان خیلی سخت است که قبول کنند حقانیت از آنِ حضرت زهرا(س) است.

 

به گزارش موعود به نقل از تسنیم مراسم عزاداری ایام فاطمیه، با حضور «عصام العماد» عالم وهابی که افتخار شیعه شدن را پیدا کرده است، در شهرستان های ورامین، قرچک، منطقه خیرآباد و جواد آباد برگزار شد.

روحانی وهابی که به مذهب تشیع گرویده است، مظلومیت و حقانیت حضرت زهرا(س) را عامل شیعه شدن خود برشمرد و گفت: برای وهابیان خیلی سخت است که قبول کنند حقانیت از آن حضرت زهرا(س) است چون با این کار، خودشان را زیر سوال می برند.

عصام العماد با اشاره به ماجرای غصب فدک افزود: زمانی یکی از صحابه نزد پیامبر(ص) آمد و گفت تمام اموالم را وقف کردم، رسول خدا(ص) ناراحت شدند و گفتند تو حق داری ثلث مال خود را ببخشی، حال چطور ممکن است رسول خدا(ص) گفته باشند بعد از من تمام ماترک صدقه باشد.

وی گفت: بر مبنای رأی تمام انسان‌های عاقل، اگر کسی بخواهد مالی را وقف کند اولین نفراتی که متوجه می شوند، فرزندان او هستند نه دوستان و یاران که ارث به آنها تعلق نمی‌گیرد، مگر در حالتی که پدر احساس کند فرزندان سفیه باشند، سفیه یعنی کسی که نمی تواند مال و زمین را نگه دارد.

این عالم وهابی راه یافته به مذهب تشیع ادامه داد: با وجود اینکه رسول(ص) سید عقلا است چطور ممکن است به یکی از خلفا گفته باشد مال من صدقه باشد و به دخترش نگفته است، گفتم شاید دخترش زهرا(س) سفیه باشد، تحقیق کردم و دیدم رسول اکرم(ص)، حضرت زهرا(س) را کامل ترین زن عالم معرفی کرده، پس چطور ممکن است به خاندان خود نگفته باشد.

وی اظهار کرد: من با خواندن این عبارات در کتاب امام فخرالدین رازی به حیرت فرو رفتم، مظلومیت حضرت زهرا(س) از مهمترین عوامل گرایش به تشیع است و من این امر را در مقاله ای با عنوان «نقش مظلومیت حضرت زهرا(س) در استبصار » مطرح کردم.

عصام العماد گفت: کتابی که یکی از علمای اهل تسنن که شیعه شده نوشته است نامش را گذاشته است «بنور فاطمه سلام الله علیها اهتدیت» و در این کتاب می‌گوید: «بنده با خواندن خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها شیعه شدم».

وی در پایان گفت: برای وهابیان خیلی سخت است که قبول کنند حقانیت از آن زهرا سلام الله علیها است چون با این کار، خودشان را زیر سوال می‌برند و به خاطر همین من دیدم بهترین وسیله برای تبیین وتثبیت برائت، توضیح دادن داستان حضرت زهرا(س) و قیام آن حضرت در مقابل آن دو نفر و مظلومیت فوق العاده آن حضرت به وسیله آنهاست.

عصام العماد یک شخصیت وهابی بود که پس از مطالعه درباره مذهب حقه شیعه مثل بسیاری از افراد دیگر به مذهب شیعه گروید. وی ١٧ سال در مراکز علمی جریان وهابیت به تحصیل پرداخت، وی پس از اینکه کتبی را علیه شیعه و امام علی (ع) نوشت به حقانیت شیعه و امیر المومنین پی برده و پس از شیعه شدنش کتبی بر رد کتب قبلی خود نوشت.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی