هر روز نسبت به خواندن قرآن اهتمام داشته باشید "آیت‌الله وحید خراسانی"

هر روز نسبت به خواندن قرآن اهتمام داشته باشید "آیت‌الله وحید خراسانی"

دوشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۳
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

مقام و منزلت حضرت زهرا(س) قابل بیان نیست و فاطمه به این دلیل فاطمه نامیده شده است که تمام خلقت از معرفت ایشان سرچشمه گرفته است.آیت الله العظمی وحید خراسانی، امروز در دیدار محمد دلبری شهردار قم با اشاره به ضرورت اهتمام به بزرگداشت مقام و منزلت اهل بیت(ع) از جمله حضرت زهرا(س) و حضرت معصومه(س)، گفت: مقام و منزلت حضرت زهرا(س) قابل بیان نیست و فاطمه به این دلیل فاطمه نامیده شده است که تمام خلقت از معرفت ایشان سرچشمه گرفته است.

معظم له با تاکید بر این که باید در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) قم یكپارچه شیون و عزا شود، یادآور شد: در سالروز شهادت امام علی(ع) و امام صادق(ع) رییس مذهب شیعه باید نیز مراسم‌های ویژه‌ و با شكوه عزاداری برپا شود.

وی همچنین با اشاره به این که بهشت، پاداش زیارت كریمه اهل بیت(ع) است، افزود: قم به دلیل وجود بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه(س) و حوزه علمیه، جایگاه ویژه ای دارد.

این مرجع تقلید تصریح كرد: حوزه علمیه قم اولین حوزه شیعه از نظر كمیت و كیفیت است و وجود این حوزه نیز بر اهمیت قم افزوده است.

حضرت آیت الله وحید خراسانی، خدمت كردن در قم را بسیار ارزشمند دانستند و خطاب به شهردار این شهر تاکید کرد: قم، خانه آل عصمت است و شما شهردار آشیانه اهل بیت(ع) هستید، باید قدر نعمت خدمت در این شهر را بدانید و تلاش كنید كه نام خود را در دفتر اهل بیت(ع) ثبت نمایید.

بر اساس اعلام روابط عمومی شهرداری قم، معظم له در پایان توصیه کرد:  هر روز نسبت به خواندن قرآن اهتمام داشته باشید و ثواب آن را به حضرت ولیعصر(عج) هدیه کنید.

حوزه

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی