احتمال حبس امام موسی صدر در مرز «لیبی»
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»احتمال حبس امام موسی صدر در مرز «لیبی»

احتمال حبس امام موسی صدر در مرز «لیبی»

دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۱
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

صادق طباطبایی در گفتگویی از احتمال زندانی بودن امام موسی صدر در مرز بین چاد و لیبی خبر داد.

به گزارش موعود به نقل از ایسنا، دکتر صادق طباطبایی، خواهر زاده امام موسی صدر، در گفتگو با هفته " اتحاد ملی" ضمن اشاره به احتمال به زندانی بودن امام موسی صدر در جایی بین مرز "چاد" و "لیبی"، به معرفی شخصیت امام موسی صدر در لبنان و نفوذ تاثیر وی پرداخت.

در ادامه گزیده‌ای از گفتگوی دکتر صادق طباطبایی را می‌خوانیم:

- دولت مصر می‌گوید که در مرز چاد و لیبی قسمت‌هایی وجود دارد که در اشراف هیچ دولتی نیست. این منابع اطلاعاتی می گویند در آنجا چند زندان و بازداشتگاه است که ممکن است آقای صدر آنجا باشند.

- امید می‌رفت با دستگیری قذافی مشخص شود چه بر سر امام موسی صدر آمده است و ایشان در چه وضعیتی هستند. اما افرادی که به قذافی نزدیک بودند، جرات نمی‌کنند واقعیت موضوع را مطرح کنند؛ می‌ترسند که مجرم شناخته شوند ولی افرادی به عنوان مطلع، وجود دارند.

- بر اساس اطلاعاتی که ما داریم، نمی‌توان به قاطعیت گفت که امام موسی صدر شهید شده است؛ ضمن اینکه کسانی نشانه‌هایی از حیات ایشان در دست دارند.

- ماجرای امام موسی صدر آنچنان سری بوده که کمتر کسی از آن قضیه مطلع است. اظهاراتی شده مبنی‌بر اینکه حدود شش، هفت سال پیش امام موسی صدر زنده بوده و در سال‌های اخیر جابجا شده است. دولت لبنان هم محکم و سخت پیگیر این موضوع است. قاضی شجاعی هم برای این کار گمارده شده است.

- فکر و اندیشه امام موسی صدر در لبنان از جایگاه ویژه ای برخوردار است، به طوریکه هنوز مردم لبنان با پلاکاردهای «آمال ما سیلی محکمی بر چهره طاغوت‌هاست» سالروز اختفای ایشان را، در سراسر لبنان گرامی می‌دارند. موسساتی که ایشان تاسیس کردند با قدرت بیشتر در حال فعالیت هستند. شیعیان لبنان یک چهارم جمعیت آن کشور را تشکیل می‌دهند. مسئله امام صدر فقط متعلق به شیعه نبود، مسیحی‌ها هم همان اندازه به ایشان عشق می‌ورزند.

نوشتن نظر