ادعای وال‌استریت ژورنال درباره تیغی که در گلوی آمریکاست!
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»ادعای وال‌استریت ژورنال درباره تیغی که در گلوی آمریکاست!

ادعای وال‌استریت ژورنال درباره تیغی که در گلوی آمریکاست!

شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

دود ناشی از آتش سوزی های مهیب و گسترده در غرب آمریکا و کانادا، وضعیت کیفیت هوا را در ایالت آیوا آمریکا را به حالت هشدار درآورده است.


بنابر گزارش تارنمای نشریه آمریکایی «یو.اس.ای تودی»، دود متصاعد از آتش سوزی های مهیب در غرب آمریکا و همچنین در کانادا که هم اکنون به سمت نواحی شرقی و جنوبی آمریکا در حال پیش روی است، اداره منابع طبیعی در ایالت آیوا، وضعیت کیفیت هوا را برای سالمندان، کودکان و افرادی که دارای مشکلات تنفسی و عارضه قلبی هستند، نامناسب و در سطح هشدار اعلام کرد.

بنابراین گزارش، دود متصاعد شده از آتش سوزی های گسترده در ایالت های غربی آمریکا و جنوب غرب کانادا از روز پنجشنبه گذشته وارد آسمان ایالت آیوا شده و تا روز گذشته (جمعه) انتظار نمی رود وضعیت کیفیت هوا برای تنفس برای این گروه از افراد مناسب شود.

اداره منابع طبیعی ایالت آیوا در بیانیه هشدار کیفیت هوای خود اعلام کرد؛ وزش بادها باعث انتقال دودهای ناشی از آتش سوزی ها به قسمت های شمالغربی ایالت آیوا شده و در روزهای آتی نیز انتظار می رود این توده از دودها به سمت نواحی جنوب و شرق ایالت آیوا حرکت کرده و بسیاری از این ایالت را تحت تاثیر خود قرار دهد.

یو.اس.ای تودی گزارش داد: بنابر اطلاعات «مرکز ملی آتش نشانی» بر اثر وقوع ۸۲ مورد آتش سوزی مهیب در در ۱۳ایالت غربی آمریکا تاکنون نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰هزار جریب از اراضی در آتش سوخته است.

به گزارش ایرنا، دمای بالا، نبود بارندگی های مناسب و خشکسالی در غرب آمریکا و کانادا باعث شده تا این مناطق به طرز بی سابقه ای با بحران و آتش سوزی های مهیب مواجه شوند.

بیش از ۳هزار مورد آتش سوزی درکانادا

شبکه خبری سی ان ان در مورخ ۲۳ تیرماه ۱۴۰۰ دراین باره گزارش داده بود: تاکنون سه هزار و ۱۸۷ مورد آتش سوزی در کشور کانادا رخ داده است، در ایالت بریتیش کلمبیا واقع در جنوب غرب کانادا تنها ۳۰۰ مورد آتش سوزی روی داده که ۸۰ مورد از این آتش سوزی غیر قابل مهار است.

آتش سوزی های مهیب در کانادا تاکنون موجب سوختن نزدیک به ۶۷۰ هزار هکتار از اراضی و جنگل ها شده است.

۳۴هزار مورد آتش سوزی در آمریکا

سی ان ان در ادامه گزارش داد: تا به امروز ۳۳هزار و ۹۵۳ مورد آتش سوزی در نواحی و ایالت های غربی آمریکا رخ داده که درمجموع بیش از ۸۳۴ هزار هکتار از اراضی را طعمه حریق قرار داده است.

سی ان ان همچنین گزارش داد: تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که دود برخاسته از آتش سوزی های مهیب در غرب آمریکا هم اکنون بخش وسیعی از این کشور را فرا گرفته و به سمت ایالت های مرکزی و شرقی کشیده شده است.

نوشتن نظر