اسرائیل شرکت‌های جاسوسی را برای همکاری با ریاض تشویق می‌کند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» اسرائیل شرکت‌های جاسوسی را برای همکاری با ریاض تشویق می‌کند

اسرائیل شرکت‌های جاسوسی را برای همکاری با ریاض تشویق می‌کند

يكشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رژیم صهیونیستی نه تنها مجوز همکاری شرکت‌های فعال در زمینه نرم‌افزارهای جاسوسی با دولت سعودی را صادر کرده بلکه آن‌ها به این کار تشویق می‌کند.


روزنامه یدیعوت احارونوت نوشت که رژیم صهیونیستی به تعدادی از شرکت‌های فعال در زمینه نرم‌افزارهای جاسوسی مجوز همکاری با دولت سعودی را صادر کرده است.

به نوشته این روزنامه، در میان شرکت NSO و سه شرکت دیگر از سال‌ها پیش مجوز رسمی از رژیم اسرائیل برای همکاری با عربستان سعودی را دارند و علاوه بر این رژیم اشغالگر شرکت‌های فعال در زمینه جاسوسی را برای کار با سعودی‌ها تشویق می‌کند.

عمده فعالیت این شرکت‌ها ساخت نرم‌افزارهایی است که می‌تواند گوشی تلفن همراه را هک کرده و به محتویات آن دسترسی داشته باشد. سعودی‌ها از این فناوری برای جاسوسی از مخالفان و روزنامه‌نگاران استفاده می‌کنند.

احارانوت نوشت که این همکاری‌ها حتی پس از قتل جنجالی جمال خاشقچی و درخواست نهادها و کشورها برای توقف همکاری با دولت سعودی نیز ادامه یافت.

به نوشته این روزنامه، برخی مقامات دیپلماتیک رژیم صهیونیستی از جمله «دان شابیرو» سفیر سابق این رژیم در آمریکا با این شرکت‌ها همکاری کرده‌اند.

سال گذشته یک سازمان دانشگاهی- تحقیقاتی مستقر در تورنتوی کانادا گزارش داد که ریاض و ابوظبی با استفاده از نرم‌افزار جاسوسی «پگاسوس» ساخت شرکت اسرائیلی «گروه ان‌اس‌اُ» (NSO Group) تلفن همراه ۳۶ خبرنگار، تولیدکننده، مجری و مسئول شبکه الجزیره به همراه تلفن همراه یک خبرنگار شبکه «العربی» مستقر در لندن را هک کرده‌اند.

پیش از آن، هک تلفن همراه «جف بزوس» مالک شرکت آمازون به دست سعودی‌ها جنجال گسترده‌ای به وجود آورده بود.

فارس

نوشتن نظر