فراخوان حماس برای حضور گسترده فلسطینیان در مسجد الاقصی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»فراخوان حماس برای حضور گسترده فلسطینیان در مسجد الاقصی

فراخوان حماس برای حضور گسترده فلسطینیان در مسجد الاقصی

يكشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) طی بیانیه‌ای از عموم فلسطینیان دعوت کرد با حضور گسترده و اعتکاف در داخل مسجد الاقصی، به دفاع از این مکان مقدس در برابر تعرض شهرک‌نشینان اشغالگر اسرائیلی بپردازند.

بنابر گزارش فلسطین الیوم، «محمد حماده» سخنگوی حماس در قدس تصریح کرد که افسارگسیختگی شهرک‌نشینان اشغالگر و تعرض آنان به مسجد الاقصی تحت حمایت دولت رژیم صهیونیستی، به هیچ وجه بیانگر سیطره آنان بر این مسجد نیست، بلکه نشانگر عجز و ناتوانی اشغالگران به ویژه پس از رویارویی اخیر است.

حماده خواستار خیزش فلسطینیان به سمت قدس و نگهبانی در بخش قدیمی قدس و اطراف مسجد الاقصی و اعتکاف در داخل این مسجد در آستانه عید قربان و دفاع از آن در برابر تجاوزات اشغالگران شد.

«طارق سلمی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم با اشاره به حمله وحشیانه صبح امروز نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی گفت: آنچه اکنون در مسجد الاقصی شاهد هستیم، نشان دهنده تروریسم و تجاوزی است که روی همه اعراب و مسلمانان جهان تأثیر می‌گذارد.

وی در ادامه عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و افزود: در شرایطی که دشمن صهیونیست با تعرض به یکی از مقدس ترین مکان مسلمانان، ماهیت و اهداف متجاوزانه خود را نشان می‌دهد، حکام برخی کشورهای عربی اصرار به عادی سازی روابط با این رژیم را دارند.

سازمان اوقاف اسلامی فلسطین در قدس اعلام کرد که از صبح امروز تا این لحظه بیش از ۱۰۰۰ صهیونیست به مسجد الاقصی تعرض کردند.

همچنین رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که نفتالی بنت نخست وزیر این رژیم پس از جلسه با بنی گانتز وزیر جنگ و کمیسر پلیس این رژیم در قدس دستور داده تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی ادامه داشته باشد.

نوشتن نظر