اشک تمساح دختر دیکتاتور معدوم از عربستان برای قربانیان بیمارستان الناصریه!
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»اشک تمساح دختر دیکتاتور معدوم از عربستان برای قربانیان بیمارستان الناصریه!

اشک تمساح دختر دیکتاتور معدوم از عربستان برای قربانیان بیمارستان الناصریه!

شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

"َآتش سوزی و مرگ در هر مکان به چشم می خورد. مردم روزانه عزیزی را از دست می دهند. کشور آکنده از بیوه و یتیم شده است. به نظر می رسد این شیوه جدید آنها برای مجازات و تسویه حساب است. هر روز و هر ماه خبری فجیع تر از سابق به گوشمان می رسد!! مرگ در عراق شیوه های فجیعانه ای به خود گرفته است. تا به حال نشنیده ام که آنها طرفی یا شخصی را به سبب اشتباهش در حق مردم عراق و یا تجاوز به یک عراقی دیگری مجازات کرده باشند."


این عبارات بخشی از بیانیه رغد دختر صدام دیکتاتور معدوم عراق از مقر اقامت جدیدش در عربستان است!! او مقر اقامت سابق خود در اردن را ترک کرد. دختر دیکتاتور معدوم پس از آتش سوزی در بیمارستان الحسین در شهر الناصریه در روز دوشنبه گذشته که 92 قربانی بر جای گذاشت، بیانیه ای صادر کرد.

سخنان تند دختر صدام از مقر اقامتش در عربستان سعودی علیه اشغالگران و کسانی که به این اشغالگران کمک کرده اند و موجب وخیم شدن اوضاع عراق شده اند، نشان میدهد که تمام سخنانش درباره همدردی با ملت عراق دروغی بیش نیست. زیرا تمام عراقی ها به خوبی می دانند که این اشغالگر بدون کمک نظام های عربی مرتجع و در راس آنها عربستان هیچ گاه نمی توانست پا در خاک عراق بگذارد. این کشورها حریم هوایی و زمینی خود را به روی اشغالگر گشودند و تمام امکانات لازم را برایش فراهم ساختند. در واقع این نظام ها بودند که اشغالگر را به حمله به عراق تشویق می کردند.

دوم آنکه اگر فجایعی که صدام دیکتاتور در عراق و منطقه مرتکب شد؛نبود، اشغالگر به فکر حمله به این کشور نمی افتاد. این فجایع از جنگ هشت ساله علیه ایران با تحریک آمریکا و عربستان گرفته تا استفاده از سلاح های شیمیایی علیه کردهای عراق و اشغال کویت و جنایت های فراوانش علیه مردم مرکز و جنوب عراق در انتفاضه شعبانیه و زنده به گور کردن صدها هزار نفر از مردم عراق است.

سوم؛ آمریکا با سوء استفاده از جنون عظمت که دیکتاتور معدوم به آن مبتلا بود، جنایتهای بیشتری علیه ملت عراق مرتکب شد و محاصره ای گسترده علیه عراق اعمال کرد که بر اثر این محاصره بیش از یک میلیون کودک عراقی جان باختند. این در حالی است که خانواده این دیکتاتور همچون پادشاهانی در کاخ بسر می بردند. از سوی دیگر عربستان نیز در این محاصره نقشی اصلی داشته است، حال آنکه دختر دیکتاتور معدوم اینک از این کشور به عنوان مقری برای اقامت خود استفاده کرده است.

چهارم؛ ملت عراق که برایش اشک تمساح می ریزی و در مقابل آن ادعای ملی گرایی می کنی، به خوبی می داند که ملی گرایی و رحمت و رافت جایی در قلب و وجدان تو ندارد. این مفاهیم برای تو هیچ معنا و مفهومی ندارد. آنها را از پدر دیکتاتورت به ارث برده ای یا از عموهای جنایتکارت یا از علی شیمیایی پسر عموی سفاح پدرت و یا از حسین کامل همسر قاتلت و یا از خیر الله طلفاح پدربزرگت که مبتلا به سادیسم بود و یا از دایی ات که پدرت او را به قتل رساند همانطور که همسرت را کشت!؟ تو از نسل جنایتکاران و خائنان و افراد پست و فرومایه هستی.

پنجم؛ عراقی ها به خوبی می دانند که تو تبدیل به ابزاری در دست اعراب مرتجع و در راس آنها عربستان شده ای. تا از تو برای تخریب هرچه بیشتر عراق استفاده کنند. عراقی ها همچنین خوب می دانند که جنایتکاران هوادار صدام از نقاط مختلف جهان از سوی "اشغالگر" گردآوری می شوند تا برای حکومت مجدد در عراق آموزش ببینند. بهترین دلیل بر این مدعا نشست هایی است که هر ازگاهی میان بعثی ها و امریکایی ها برگزار می شود و اخیرا در دوحه با مشارکت جمعی از سفرای کشورهای همسایه عراق و سفیر امریکا در قطر برگزار شد.

حوادث و فجایعی که از سال 2003 تاکنون در عراق رخ می دهد، با جنایتهای قبل از سال 2003 قابل مقایسه نیست. این فجایع قطره ای در دریای مصیبت ها و گرفتاریها و جنایت هایی است که صدام و فرزندانش و برادرانش و عموزادگانش و عشیره اش و حزب جنایتکارش مرتکب شده اند. آنها در جنایت ها و جنگ های بیهوده خود میلیون ها نفر از بهترین جوانان عراق را به قتل رساندند و انبوهی بیوه و یتیم و معلول بر جای گذاشتند. خزانه کشور را برای پرداخت غرامت ها به کشورهای آسیب دیده خالی کردند. بنابراین می توان بیانیه دختر دیکتاتور معدوم را توصیف اوضاع و شرایط عراق در زمان پدرش و خانواده جنایتکارش دانست و نه شرایط فعلی.

نوشتن نظر