ائتلاف سعودی مدعی مقابله با 2پهپاد انتحاری یمن شد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»ائتلاف سعودی مدعی مقابله با 2پهپاد انتحاری یمن شد

ائتلاف سعودی مدعی مقابله با 2پهپاد انتحاری یمن شد

شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ائتلاف سعودی مدعی مقابله با دو پهپاد انتحاری ارتش و کمیته های مردمی یمن شد که به سمت عربستان سعودی به پرواز درآمده بود.


تلویزیون عربستان سعودی اعلام کرد که ائتلاف تحت فرماندهی این کشور دو پهپاد انتحاری را که از یمن به سمت عربستان سعودی ارسال شده بود، رهگیری و منهدم کرده است.

به گفته ائتلاف سعودی، این حمله پهپادی یمن علیه منطقه خمیس مشیط در جنوب غرب عربستان سعودی انجام شده است، اما هنوز ارتش و کمیته‌های مردمی یمن این خبر را تایید یا رد نکردند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، صبح امروز اعلام کرد که یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، با یک فروند پهپاد «قاصف K۲»، پایگاه هوایی الملک خالد در «خمیس مشیط» را هدف قرار داد.

وی با تاکید بر اینکه این عملیات در بامداد امروز با دقت و موفقیت انجام شده تصریح کرد که حمله مذکور در چارچوب حق مشروع و قانونی یمن و در پاسخ به تداوم تجاوزها و محاصره ائتلاف سعودی علیه مردم یمن انجام شد.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در اوایل سال ۲۰۱۹، از پهپاد قاصف k2 با انجام یک ماموریت تهاجمی ویژه علیه نشست شماری از مقامات برجسته مزدوران سعودی – اماراتی - آمریکایی در پایگاه هوایی العند در استان لحج رونمایی کرد.

از مهمترین قابلیت‌های این پهپاد این است که می‌تواند با حمل مقادیر زیادی مواد منفجره، در ارتفاع ده متری بالای هدف منفجر شود و ترکش‌های زیادی را پخش کند. منابع نظامی یمن می‌گویند که قطر دایره انتشار ترکش‌ها، ۸۰ متر طول و ۳۰ متر عرض دارد.

یحیی سریع در زمان رونمایی این پهپاد گفته بود: «ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به انبار بزرگی از پهپادهای قاصف K2 مجهز است و موشک‌های بالستیک مدرنی در اختیار دارد که در صورت تداوم تجاوز به یمن، از آن رونمایی خواهد کرد. رادارها نمی‌توانند این پهپاد را رهگیری کنند و ما این توانایی را داریم که هر روز یک پهپاد تولید کنیم».

فارس

نوشتن نظر