عصبانیت صهیونیست‌ها از اخبار گفتگوی عربستان و ایران

يكشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رسانه‌های رژیم صهیونیستی با عصبانیت و خشم به تلاش‌های صورت گرفته برای انجام گفتگو میان ریاض و تهران پرداختند.پایگاه اطلاع رسانی دبکا فایل که به محافل اطلاعاتی رژیم صهیونیستی وابسته است، در راستای فشار بر ریاض بخشی از همکاری ریاض و تل آویو را افشا کرد.

این پایگاه عبری زبان در راستای این افشاگری اعتراف کرد که کماندوهای دریایی اسرائیل بنا به درخواست سعودی ها اقدام به قرار دادن مین بر سر راه کشتی ساویز کردند که در مقابل سواحل اریتره قرار داشت.

به نوشته دبکا فایل، سعودی ها تنها سه روز بعد از این اقدام که به خواست آنها انجام شد با ایرانی‌ها پای میز مذاکره نشستند.

به زعم این رسانه عبری زبان منابع آگاه نظامی و اطلاعاتی اسرائیل اعلام کردند ریاض و ابوظبی درخواست مشترک و ویژه‌ای را از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای برچیدن این کشتی از دریای سرخ مطرح کردند، چرا که آن را یک تهدید و خطر ایرانی توصیف می‌ کردند .

این رسانه افزود اسرائیل هم این درخواست را بررسی کرد و تصمیم گرفت به درخواست سعودی ـ اماراتی پاسخ مثبت دهد چون این اقدام در راستای منافع اسرائیل در دریای سرخ هم قرار داشت، از این رو این عملیات(حمله تروریستی) انجام شد.با این حال محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی هیچ یک به مسئولین اسرائیلی خبر نداده بودند که آنها در حال مذاکرات سری با ایرانی‌ها هستند.

این رسانه صهیونیستی ادامه داد آنها به مسئولین عالی رتبه سیاسی و امنیتی اسرائیل از جمله بنیامین نتانیاهو در زمان گفتگو برای تقدیم درخواست تهاجم به کشتی ایرانی و تاکید بر اهمیت انجام این اقدام نگفته بودند که در سوی دیگر این معادله قصد مذاکره با طرف ایرانی را داشته و به دنبال آن هستند که می‌ خواهند در بغداد از موضع قدرت با ایرانی‌ها وارد مذاکره شوند.

در ادامه این مطلب آماده است : بسیار دشوار است که تخمین زد در صورتی که اسرائیل پیش از انجام حمله به کشتی از این مسئله آگاه می‌ شد چه واکنشی از خود نشان می‌ دهد و آیا این تهاجم را به انجام می‌ رساند یا نه؟

اما منطق می‌گوید اسرائیل در صورت اطلاع از این رفتار سعودی به طور حتم این اقدام خود را مشروط می‌ کرده و به طور حتم سعودی ها را مجبور می‌ کرد منافع اسرائیل را هم در این مذاکرات مد نظر قرار دهند.‎

تسنیم